Zobacz w jakich miastach zostaną rozegrane mecze MŚ U-21 w Polsce

Gdy oficjalnie ogłoszono, że Polska będzie gospodarzem turnieju Mistrzostw Świata U-20 w piłce nożnej, kibice zaczęli przebierać nogami, zastanawiając się, które miasta będą mogły gościć siebie kibiców całego świata.

Mistrzostwa Świata U – 21

19 marca, w trakcie konferencji prasowej zorganizowanej na Stadionie Narodowym w Warszawie, Prezes PZPN Zbigniew Boniek ogłosił listę sześciu miast, które będą gospodarzami turnieju Mistrzostw Świata U-20 w Polsce. Mecze zostaną rozegrane wiosną 2019 roku, na stadionie Widzewa Łódź, Arenie Lublin, Stadionie Miejskim w Gdyni, stadionie Kompleksu Sportowego Zawisza im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy, Stadionie Miejskim w Tychach i stadionie Zagłębia Lubin. I to właśnie w Łodzi, rozegrane zostaną dwa najważniejsze mecze turnieju, mecz otwarcia i mecz finałowy.

Z zapowiedzi Zbigniewa Bońka oraz sekretarza generalnego PZPN, Macieja Sawickiego, wynika, że związek stara się o to by mecze były rozgrywane dodatkowo na sześciu kolejnych stadionach, argumentując to względami nie tylko organizacyjnymi (w przypadku rozgrywania meczów na sześciu stadionach mogłoby dojść do sytuacji, w której na jednym stadionie, jednego dnia, odbyłyby się dwa mecze) ale również prestiżowymi. Na tę chwilę jednak, nie znamy innych propozycji miast, które mogłyby dołączyć do tej listy.

Prezes Zbigniew Boniek, w trakcie rozmowy z dziennikarzami, chwalił infrastrukturę sportową jaką mamy w naszym kraju oraz organizacje Mistrzostw Europy w 2012 roku, dlatego też, dodał, nie zdziwiło go, że organizację tychże mistrzostw wygrała właśnie Polska, pomimo tego, że w kuluarach FIFA mówiono inaczej. Dla PZPN będzie to świetna okazja do popularyzacji i rozwoju piłki nożnej w Polsce.

Oficjalnie selekcjonerem kadry narodowej na Mistrzostwa Świata będzie Jacek Magiera, który jeszcze w zeszłym roku prowadził Legię Warszawa. Ambasadorem natomiast wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Marek Koźmiński.

Podczas konferencji, Jacek Magiera, dziękował za okazane zaufanie i zaznaczył, że zrobi wszystko by młodych piłkarzy przygotować nie tylko do mistrzostw, ale również do gry w dorosłej reprezentacji. Turniej będzie idealny do sprawdzenia się na tym polu, a także będzie dla piłkarzy unikalną szansą pokazania swoich umiejętności.

W MŚ U-20 wystartują 24 drużyny, będą one podzielone na 6 grup po 4 reprezentacje. Z grup wyjdą drużyny z dwóch pierwszych miejsc oraz cztery zespoły z miejsc trzecich. Polska jako gospodarz ma zapewniony udział w rozgrywkach. Ostatnim i największym sukcesem naszej reprezentacji na tym polu było zajęcie trzeciego miejsca na turnieju w Meksyku w 1983 roku.

Wszystkie skróty meczów i najciekawsze akcje oraz bramki będzie można oglądnąć za darmo na stronie: https://skrotymeczow.pl/