Zalety i wady depilacji laserowej LightSheer

Depilacja laserowa LightSheer to ostatnimi czasy jedna z najpopularniejszych metod trwałego usuwania owłosienia z ciała. Pamiętać trzeba, że oprócz licznych zalet, które jej towarzyszą, posiada ona także kilka wad, które również trzeba wziąć pod uwagę, decydując się na wykonanie takiego zabiegu. Jakie są zatem wady oraz zalety takiej depilacji laserowej?

Zalety stosowania depilacji laserowej LightSheer

Do najważniejszych zalet, które płyną ze stosowania depilacji za pomocą wiązki lasera, zaliczyć można z pewnością niezwykłą skuteczność i trwałość. Jak bowiem wiadomo, przy pomocy lasera nie usuwa się włosa krótkotrwale, lecz wypala się mieszek włosowy, czyli miejsce, z którego włos wyrasta. Jest to więc zabieg trwały i nieodwracalny, co oznacza jego niezwykłą skuteczność.
Innego rodzaju zaletą jest fakt, że jest to zabieg całkowicie bezbolesny i zupełnie komfortowy. Depilacja laserowa jest bardzo szybka, ponieważ zajmuje około 20 minut, a dodatkowo jest zupełnie bezbolesna, więc w czasie jej trwania nikt nie powinien odczuwać negatywnych stron zabiegu.
Na koniec warto zauważyć, że takie rozwiązanie przynosi naprawdę rewelacyjną wygodę w życiu. Koniec z ciągłym goleniem i depilowaniem w tradycyjny sposób. Raz przeprowadzony zabieg depilacji laserowej utrzymuje się już na zawsze, więc nigdy nie zaskoczy nas np. spontaniczne wyjście na basen lub plaże.

Wady stosowania depilacji laserowej

Niestety zabieg depilacji laserowej nie jest w pełni idealny i ma pewne wady, o których trzeba pamiętać, decydując się lub przynajmniej planując jego wykonanie. O czym dokładnie mowa?
Przede wszystkim pamiętać trzeba o tym, że jest to metoda dość kosztowna. Szacuje się, że w zależności oczywiście od miasta i salonu kosmetycznego, zabieg może kosztować nawet kilkaset złotych, co jest wielokrotnie droższe, niż standardowa depilacja. Dodatkowo warto również zwrócić uwagę na to, że jeszcze kilka dni po zabiegu skóra w miejscu depilowania będzie zaczerwieniona, a być może nawet opuchnięta, więc nie powinno się go wykonywać spontanicznie, planując jednocześnie eksponownie ciała.

Artykuł powstał we współpracy z proclinic.pl – depilacja laserowa Wrocław