Z jakiego kruszcu wybrać pierścionek zaręczynowy?

Wybór pierścionka zaręczynowego to poważna decyzja, którą należy odpowiednio rozważyć. W końcu będzie on towarzyszył Twojej wybrance serca przez długi czas, zdobiąc jej palec zapewne również po ślubie. Oprócz rodzaju kamienia czy wzoru pierścionka nie mniejsze znaczenie ma również materiał, z którego wykonany będzie tenże. Zatem jaki kruszec będzie odpowiednią opcją?

Z czego może być zrobiony pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy może być wykonany z różnego rodzaju materiałów: od tradycyjnego złota, poprzez jego biały wariant, aż po mniej typowe kruszce jak np. srebro czy stal chirurgiczna. Szeroki wybór różnego rodzaju pierścionków zaręczynowych znajdziesz tutaj: https://auroria.pl/kategoria/pierscionki-zareczynowe

Wybór kruszcu pierścionka zaręczynowego powinien być uzależniony od wielu czynników. Poniżej opowiemy jakich!

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Dobór pierścionka zaręczynowego to dość istotna kwestia, dlatego warto ją dobrze przemyśleć. Pod uwagę warto wziąć szereg kwestii, które mogą wpłynąć na to, jak pierścionek będzie się prezentował na dłoni Twojej ukochanej, a także czy będzie pasował do jej wyglądu.

Uwzględnij swój budżet

Dobór rodzaju kruszcu warto zacząć właśnie od określenia budżetu. Zastanów się, ile realnie chcesz i możesz przeznaczyć na pierścionek zaręczynowy – tak, by ten wydatek nie okazał się zbyt dużym obciążeniem dla Twojego budżetu.

Najdroższe będą pierścionki ze złota – zarówno tego tradycyjnego, żółtego, jak i białego. Tańszym rozwiązaniem będą m.in. modele wykonane ze srebra czy stali szlachetnej. Jeśli jednak zależy Ci na tym, by pierścionek zaręczynowy był złoty, możesz zdecydować się na nieco cieńszy i skromniejszy model, który będzie dużo tańszy od bardziej ozdobnych pierścionków z białego bądź żółtego złota.

Pamiętaj o preferencjach wybranki

Wybierając kruszec, z jakiego zrobiony będzie pierścionek, musisz uwzględnić nie tylko kwotę, jaką możesz przeznaczyć na zakup tego wyjątkowego symbolu, ale również preferencje swojej ukochanej. Jeśli Twoja przyszła narzeczona nie nosi zbyt wiele biżuterii, lepszym wyborem będzie skromniejszy pierścionek z niedużym kamieniem. Ukochana nosi głównie srebrną biżuterię? Wybierz model wykonany właśnie z tego kruszcu lub, jeśli wolisz coś bardziej prestiżowego, zdecyduj się na pierścionek zaręczynowy z białego złota.

Dla pań, które preferują bardziej przykuwającą uwagę biżuterię, świetnym wyborem mogą okazać się np. pierścionki wykonane z mieszanki białego i żółtego złota z dużym diamentem lub inne modele o ciekawym wyglądzie, z wieloma zdobieniami i pięknymi kamieniami.

Choć dobór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego ma duże znaczenie, pamiętaj, że jest to swego rodzaju symbol oznaczający, że chcesz związać się z daną osobą na całe życie. Co za tym idzie – nie musisz wybierać największego, najdroższego pierścionka, by pokazać, że Ci zależy. Dobierz taki, który wydaje Ci się być najlepszym wyborem dla Twojej ukochanej, a przy tym nie zrujnuje Twojej kieszeni!