Walentynki – jaki prezent? Sprawdź naszą propozycję. Genialne w swojej prostocie

Walentynki to nieformalne święto miłości. Nie da się ukryć, że szturmem zdobywa serca mieszkańców całego globu, chociaż tak naprawdę wywodzi się z krajów anglosaskich, głównie z ze Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. Dzisiaj obchodzone jest wszędzie, ponieważ jest wspaniałą okazją do tego, aby wyznać ciepłe uczucia i być może zdobyć czyjeś serce.

Historia Walentynek

Walentynki obchodzi się zwyczajowo 14 dnia lutego, a zatem wtedy, kiedy są imieniny Walentego. Święto to łączy się z jego patronem, świętym Walentym, który odpowiadał za ochronę i strzeżenie zakochanych. Zwyczajowo z Walentynkami kojarzy się wysyłanie listów miłosnych. Jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu każdy z drżeniem serca sprawdzał rano skrzynkę pocztową, aby zobaczyć, czy nie znajdzie tam walentynki. Walentynka to po prostu kartka z wyznaniem miłosnym. Współcześnie, kiedy obyczaje trochę się zmieniły, coraz więcej ludzi komunikuje się po prostu za pośrednictwem poczty e-mailowej lub sms-ów, zmieniają się też zwyczaje i tradycje. Bez wątpienia to jednak wspaniały gest, kiedy wysyła się komuś kartkę z serduszkiem. W taki sposób naprawdę można zdobyć czyjeś uznanie.

Walentynki współcześnie

Obecnie Walentynki to tak naprawdę najważniejsze święto w lutym. Ludzie przygotowują się do Walentynek już kilka tygodni wcześniej. Wszyscy chcą celebrować to wspaniałe święto, nawet jeżeli nie są zakochani. Walentynki obchodzi się w przedszkolach, szkołach, zakładach pracy. Symbole związane z Walentynkami, a zatem czerwone serduszka i czerwone róże można wtedy spotkać w przestrzeni publicznej. Często ludzie obdarowywani są sympatycznymi upominkami, gdy kupują kawę w kawiarni, tankują na stacji benzynowej lub wykonują szereg innych czynności totalnie niezwiązanych z wyznaniami miłosnymi. To przemiłe gesty, dzięki którym ten jeden dzień w miesiącu staje się po prostu zdecydowanie przyjemniejszy.

Walentynkowe słodycze

Walentynki tak bardzo kojarzą się ze słodyczami. To rzeczywiście upominek, który wydaje się najlepszym wyborem w związku z tą okazją. Z jednej strony czekoladki są niezobowiązujące, z drugiej po prostu pyszne. Z reguły wszyscy uwielbiają dobrej jakości czekolady. Można postawić też na inne słodkości, które świetnie sprawdzą się w szkole czy przedszkolu. Dobrym wyborem będą lizaki. Tutaj znajdziesz fajne kolory i kształty – Słodycze, lizaki na walentynki. Taki podarunek jest po prostu przeuroczy i wywołuje uśmiech radości na twarzy każdego, kto zostanie nimi obdarowany. Inne gesty kojarzące się z Walentynkami to wręczanie czerwonych róż czy właśnie kartek, w których wyznaje się uczucia swojej sympatii. Walentynki to święto, które bez wątpienia można nazwać najbardziej uroczym świętem w roku. To okazja, aby wyznać komuś uczucia po raz pierwszy lub po raz kolejny.