TSPrint 3 zalety

Zdalne drukowanie oraz praca na serwerze w środowisku Terminal Services/Remote Desktop może być kłopotliwa i wiązać się z licznymi niedogodnościami. Problemem może być konieczność instalacji ogromnej liczby sterowników, długi czas oczekiwania na wydruk, czy też ciągłe ręczne wybieranie danej drukarki. Dlatego też, by usprawnić pracę w tego rodzaju środowisku, najlepiej jest korzystać ze sprawdzonych narzędzi stworzonych w celu podniesienia efektywności działań pracowników. Jednym z bardziej popularnych jest TSPrint 3, stworzony przez programistów z TerminalWorks. Zaletom tego właśnie oprogramowania poświęcony będzie dzisiejszy artykuł.

Szybko, sprawnie i skutecznie

Działanie tego programu od strony użytkownika końcowego jest bardzo proste. Na jego stacji roboczej zainstalowany zostaje klient, który obsługuje wirtualną drukarkę. Dzięki temu drukowanie przebiega szybciej, dokumenty są znacznie mniejszych rozmiarów, a pracownik nie ma potrzeby wybierania akurat wolnej drukarki, by móc skutecznie wykonywać swoje zadania.

Wszystkim zajmuje się główna część programu zainstalowana na serwerze, na którym tworzy on wirtualne drukarki i przypisuje do nich dane komputery. Nie jest to jednak jedyna korzyść, związana z używaniem tego oprogramowania.

Wirtualne drukarki, rzeczywiste korzyści

W związku z tym iż tworzone dokumenty są automatycznie kompresowane, ich drukowanie trwa krócej, łatwiej się je dołącza do wysyłanych maili, oraz można je edytować i ściągać na dowolny lokalny komputer obsługiwany przez główny serwer.

Dodatkowym plusem jest fakt, iż klient TSPrint 3 działa na takich platformach jak Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP 32/64-bit, Mac OS 10.7 lub nowszy. Natomiast obsługiwane serwery to Windows Server 2016, 2012 R2, 2012, 2008 R2, 2008, 2003 R2, 2003 32/64-bit. Dlatego też oprogramowanie to znajdzie zastosowanie w wielu firmach, bez względu na rodzaj używanego systemu operacyjnego. Lista zalet TSPrint 3 jest bardzo długa, a wszyscy zainteresowani tym oprogramowaniem powinni odwiedzić adresy https://www.vebo.pl/terminalworks oraz https://www.vebo.pl/tsprint. Można tam w szybki i bezpieczny sposób dokonać zakupu tego praktycznego i ułatwiającego biurową pracę programu.