Tabletki na rzucenie palenia – działają?

Palenie to nałóg z którym zmaga się ogromna ilość osób nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Jest to pożeracz zarówno pieniędzy, jak i zdrowia. Wielu ludzi w swoim życiu dochodzi do wniosku, że należy jak najszybciej zerwać z tym uzależnieniem. Czy tabletki na rzucenie palenia działają?

Dlaczego warto rzucić palenie?

Palenie to uzależnienie oraz przyjemność, dlatego w trakcie walki z nałogiem należy skorzystać z dostępnej pomocy. Na pomoc składa się zarówno odpowiedni lek, jak również motywacja oraz zaangażowanie najbliższych. Walka nie jest łatwa, jednakże wszystko jest możliwe. Rzucanie palenia jest trudne, jednakże mówi się o nim coraz więcej, a dostępnych środków i metod wspierających to uzależnienie jest coraz więcej. Niestety, papierosy są coraz popularniejsze, przede wszystkim u ludzi, którzy znajdują się w przedziale wiekowym od 20 do 35 roku życia. Jest to ściśle związane ze stylem życia współczesnego człowieka, gdzie nie myśli się o przyszłości oraz konsekwencjach zachowania, a także stresującą pracą i ogromną ilością obowiązków. Palenie warto rzucić, gdyż wpływa to na pomniejszenie szansy na wystąpienie zawału serca, wylewu, a także udaru mózgu. Po zerwaniu z nałogiem uzyskuje się bardziej promienną cerę, włosy oraz paznokcie, a to tylko kolejne zalety związane z brakiem nałogu w życiu człowieka. Niedługo po rzuceniu palenia można zauważyć zdecydowaną poprawę w uzębieniu, a także brak kaszlu oraz chrypki, które stanowią stały element życia każdego palacza. Można zauważyć także znaczną różnicę w stanie portfela, gdyż nałóg jest związany ze znacznymi wydatkami.

Tabletki na rzucenie palenia – wsparcie oraz pomoc

Tabletki na rzucenie palenia zawierają substancję czynną, która funkcjonuje w podobny sposób do nikotyny. Jako, że działanie jest niemalże takie samo, po przyjęciu środka następuje swego rodzaju oszukanie organizmu. Tabletki na rzucenie palenia wpływają pobudzająco na układ nerwowy w związku z czym nie występują negatywne skutki uboczne związane z odstawieniem nałogu. Razem z upływem czasu, człowiek przestaje odczuwać przyjemność z palenia, gdyż nie dochodzi już dłużej do wiązania nikotyny z receptorami występującymi w mózgu. Dzięki obecności cytyzyny następuje wydzielanie dopaminy oraz adrenaliny, które wpływają na ośrodek oddechowy oraz naczyniowy. Warto zaznaczyć, że tabletki na rzucenie palenia nie uzależniają, gdyż bez sensu byłoby odchodzenie od jednego nałogu, żeby wpaść w kolejny.