Szafy pancerne – gwarancja bezpieczeństwa

Dlaczego warto zainwestować w szafy pancerne?

Zdarza się, że odczuwamy potrzebę by jak najlepiej ochronić jakieś dobra przed światem zewnętrznym. Nieważne, czy chodzi o nasz prywatny majątek, czy też o dobra związane z naszą pracą zawodową lub prowadzoną przez nas firmą. Jeśli chcemy uchronić coś przed złodziejami, najpewniejszym sposobem jest zamknięcie tego pod kluczem. Szafy pancerne nadają się do tego idealnie.

Zwykłe meble mają swoje ograniczenia

Klasyczne szafy czy skrzynie mają jednak swoje ograniczenia. Nawet najlepszy zamek łatwo jest wyłamać, gdy cała konstrukcja wykonana jest ze sklejki, drewna czy cienkiej blachy.  A przecież większość mebli wyposażona jest w jedynie najprostsze mechanizmy, często otwierane uniwersalnym kluczem. Do otwarcia takiego zamka wystarczy jedynie kawałek drutu. Zresztą nawet gdy drzwi są zabezpieczone doskonałej jakości zamkiem i zawieszone na świetnie dopasowanych zawiasach, i tak można dostać się do zawartości choćby wyrąbując czy wypalając dziurę w ściance.

Solidna konstrukcja

Doskonałą odpowiedzią na te problemy są szafy pancerne. Cała konstrukcja wykonana jest z grubej, hartowanej stali, co znacznie ogranicza możliwość dobrania się do wnętrza osobie niepowołanej, a znaczna masa całości sprawia, że niepostrzeżone wyniesienie szafy wraz z zawartością graniczy z cudem. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości zamków antywłamaniowych, elektronicznych lub klasycznych, możemy mieć pewność, że również od frontu nasze skarby i tajemnice są doskonale chronione przed kradzieżą czy uszkodzeniem. Aby zagwarantować stuprocentową pewność w kwestii bezpieczeństwa producent dba o nawet najdrobniejsze szczegóły. Wysokiej jakości zawiasy są zawsze doskonale spasowane ze szkieletem szafy, dzięki czemu nie mają prawa istnieć żadne szczeliny, przez które do środka mogłyby dostać się niepożądane czynniki.

Szafa na broń

Osobną kategorią szaf pancernych są szafy na broń. Taka szafa zgodnie z polskim prawem musi spełniać normę PN-EN 14450. Potocznie tego typu konstrukcje nazywa się szafami S1, a posiadanie takowej jest wymagane dla każdej osoby posiadającej pozwolenie na broń, niezależnie od celu dla którego zostało ono wydane. Od niedawna również broń przechowywana w zabezpieczonym magazynie broni, nawet pozostająca pod stałym nadzorem monitoringu i ochrony fizycznej, musi być stale przechowywana w szafach o konstrukcji spełniającej wyżej wymienioną normę.

Podsumowanie

Podsumowując, zakup szafy pancernej jest najlepszym sposobem by uchronić swoje dobra przed niepożądanym dostępem. Duża masa własna oraz- w przypadku niektórych modeli- opcjonalna możliwość przymocowania do konstrukcji budynku sprawiają, że kradzież szafy jest praktycznie niemożliwa, a wykorzystanie wysokiej jakości materiałów i elementów gwarantuje niemalże stuprocentową pewność, że nikt niepowołany nie będzie w stanie otworzyć jej drzwi.