Stylowe dekoracje do mieszkań

Urządzanie mieszkania polega nie tylko na doborze odpowiednich mebli, ale również na zakupie dekoracji, które nadadzą wnętrzom klimat. Z ich pomocą można wydobyć konkretny charakter. Dekoracje mieszkań są bardzo ważne i często pomagają wyrazić siebie, swoje przekonania oraz preferencje. W jakie stylowe dodatki warto się wyposażyć?

Ramki do zdjęć – uniwersalny dodatek do każdego mieszkania

Ramki do zdjęć dostępne są w różnych rozmiarach, kształtach i stylach. Dlatego też można je uznać za uniwersalny dodatek do każdego mieszkania. Z ich pomocą można wyeksponować ulubione zdjęcia – swoje, drugiej połówki, dzieci, wnuków czy całej rodziny.

Ramki do zdjęć występują w różnych wersjach. Mogą być stojące lub wiszące. Ponadto można w nich umieścić zdjęcia o różnych formatach. Niektóre modele dopasowane są do pojedynczych fotografii, inne natomiast do kolaży ze zdjęć. Ramki do zdjęć najczęściej występują w kolorze białym, czarnym oraz naturalnego drewna.Stylowe dekoracje do mieszkań

Lustra ścienne – funkcjonalne i stylowe dekoracje mieszkań

Stylowe lustra ścienne mogą stanowić oryginalne dekoracje mieszkań. To także świetne rozwiązanie na to, aby optycznie powiększyć pomieszczenie. Możemy zdecydować się na pojedyncze lustro w jednym punkcie pomieszczenia lub zestawienie kilku lustrzanych tafli obok siebie. Wszystko zależy od tego, jaką przestrzenią dysponujemy oraz jaki efekt chcemy osiągnąć. Lustra mogą być wyposażone w ozdobną ramę, minimalistyczne obramowanie lub występować w formie tafli lustrzanej bez ramy.

Kwiaty w różnej odsłonie jako dekoracje mieszkań

Kwiaty to element, który znajduje się praktycznie w każdym mieszkaniu. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać ten motyw w formie elementów aranżacji wnętrza. Kwiaty jako dekoracje mieszkań mogą występować pod postacią tradycyjnych roślin doniczkowych. Ciekawym rozwiązaniem są również ozdoby z wszelkiego typu kwiatowym motywem, np. ramki do zdjęć w kwiaty idealnie sprawdzą się w pokoju dziewczynki. Wzór ten występuje również powszechnie na wszelkiego typu tekstyliach – na poszewkach do poduszek, zasłonach czy narzutach.