Ślub w plenerze – hot or not?

Każda Para Młoda marzy o tym, aby jej wesele było wyjątkowe i niepowtarzalne. W końcu taki dzień zdarza się raz w życiu. W ostatnich latach coraz większą popularność zyskują śluby plenerowe. To bardzo romantyczne i niestandardowe rozwiązanie. Jednak ceremonie ślubne w plenerze wymagają doskonałej organizacji i przygotowania alternatywy na niesprzyjające warunki. Jednak jeśli dokładnie zaplanujecie ślub w plenerze, to możecie być pewni, że Wasi goście będą zachwyceni.

Ceremonie ślubne w plenerze – jakich formalności trzeba dopełnić?

W przypadku uroczystości w plenerze, zdecydowanie łatwiej urządzić ślub cywilny. Wystarczy tylko ustalić datę w urzędzie i złożyć wniosek o jej zorganizowanie. Z reguły wydawane są decyzje pozytywne. Tylko w skrajnych i niebezpiecznych przypadkach wniosek może zostać odrzucony.

Zdecydowanie trudniej jest, gdy chcemy zorganizować kościelny ślub w plenerze. Tym razem wymagane jest uzyskanie zgody od władz kościelnych. W tym przypadku trzeba przedstawić konkretne argumenty, dlaczego zdecydowaliście się na taki rodzaj uroczystości. Niestety takie wnioski często są odrzucane. Można próbować wysyłać pismo rok wcześniej do biskupa, ale również nie ma pewności, że uda się otrzymać zgodę. Najłatwiej więc zorganizować ceremonię ślubną w kościele, a wesele pod gołym niebem.

Przygotujcie się na każdą pogodę

Pary Młode, gdy myślą o ślubie w plenerze, marzą o pięknej uroczystości w spokojny, słoneczny dzień. Niestety pogoda w Polsce bywa kapryśna i trzeba się przygotować na różne niedogodności. Dlatego trzeba zadbać o odpowiednie wyposażenie, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Warto więc zaopatrzyć się w wysokiej jakości namioty ogrodowe, altany lub żagle, które będą stanowić doskonale schronienie w przypadku deszczu. Istnieje wiele firm, które dostarczają odpowiedni sprzęt na uroczystości w plenerze. Najlepiej więc zwrócić się do nich o pomoc.

Ślub w plenerze – czy warto?

Organizacja takiego wydarzenia z pewnością wymaga więcej pracy. Jednak odpowiednio zaplanowane śluby plenerowe, na pewno zachwycą Parę Młodą i wszystkich gości. Bez wątpienia jest to niezwykle oryginalna uroczystość, która daje ogromne pole do popisu. Jej wyjątkowa oprawa sprawia, że wesele wygląda niczym z filmu.

W Polsce znajduje się mnóstwo miejsc, które idealnie pasują jako sceneria takiej uroczystości. Ślub plenerowy Pszczyna warto urządzić w Hotel Styl 70. Zachwyca on zielonym krajobrazem i wyjątkową scenerią, która tworzy romantyczny nastrój. W dodatku wieloletnie doświadczenie personelu i dbałość o szczegóły sprawią, że nic nie zakłóci starannej uroczystości, a goście będą wspominać ślub przez wiele lat.