Skąd wziąć dobre kartony do przeprowadzki

Trudno wyobrazić sobie przeprowadzkę bez kartonów. Te dobrej jakości są lekkie i jednocześnie wytrzymałe. Dodatkowo bez problemu można po nich pisać lub przyklejać naklejki, co pozwala szybko określić, co znajduje się w ich wnętrzu. Jeśli więc przeprowadzka zbliża się wielkimi krokami, czas wyposażyć się w takie rozwiązanie.

Kartony do pakowania – skąd je wziąć?

Można wyróżnić dwie najpopularniejsze opcje, z których korzystają osoby, poszukujące kartonów. Pierwszą z nich jest zapolowanie na nie w pobliskich sklepach. Produkty, które trafiają do sklepów, pakowane są w kartony. Musimy jednak pamiętać, że przeważnie nie są one ponownie wykorzystywane, tylko rozcina się je i przeznacza do utylizacji. Jeśli zależy nam na takich darmowych kartonach, musimy powiadomić obsługę sklepu i poprosić, żeby je dla nas odłożono. Warto wspomnieć jednak o pewnych wadach tej metody. Czasem w kartonach przenoszone już były dość ciężkie produkty, toteż nie są one w najlepszym stanie. Dobrze jest się więc nastawić na to, że będziemy musieli zwiedzić kilka sklepów i to więcej niż raz.

Drugi sposób na zdobycie kartonów do przeprowadzki, to po prostu ich zakup. Sklepy oferujące takie produkty proponują bardzo ekonomiczne rozwiązania. Są fabrycznie nowe, toteż nie będziemy musieli martwić się o słabą jakość i o to, że tektura okaże się zbyt słaba. Przeważnie dostępnych jest kilka rozmiarów, więc będziemy mogli wybrać dokładnie takie kartony, jakich potrzebujemy. Warto wspomnieć również o ich wyglądzie. Są dużo bardziej estetyczne od używanych kartonów. To oznacza, że będziemy mogli je później wykorzystać jako kartony do przechowywania. Sprawdzą się w szafach (przechowywanie drobiazgów, części garderoby, sprzętów) i będą elegancko prezentowały się w garażu i w piwnicy. Do plusów tej opcji można zaliczyć również to, że sklepy sprzedające kartony, oferują również inne produkty do pakowania, które mogą się nam przydać przy przenosinach, np. taśmy pakowe i folie bąbelkowe.

Co zrobić z kartonami, gdy nie są już potrzebne?

Po przeprowadzce większość osób zachodzi w głowę, co zrobić z kartonami. Opcji jest kilka:

  1. Poddać je recyklingowi

Kartony możemy wyrzucić do pojemnika na papier. Takie rozwiązanie to ostateczność, bo istnieje co najmniej kilka lepszych pomysłów.

  1. Oddać potrzebującym osobom

Ludzie planujący przeprowadzkę często potrzebują bardzo wiele kartonów o różnej wielkości. Warto więc wrzucić ogłoszenie na bezpłatny portal i w ten sposób poinformować, że dysponujemy takimi produktami. Jeśli są w dobrym stanie, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby posłużyły jeszcze jednej osobie.

  1. Złożyć i przechowywać

Rozłożone kartony do przeprowadzki zajmują bardzo mało miejsca. Możemy je więc rozłożyć i schować do szafy lub do piwnicy. W ten sposób będziemy mieć je pod ręką, gdy pojawi się konieczność kolejnej przeprowadzki, lub gdy będziemy potrzebowali coś przechować lub nadać komuś paczkę.

Źródło: https://styrnet.pl/