Serum z witaminą C

Witamina C nie jest stosowana jedynie doustnie, wręcz przeciwnie – coraz częściej znajduje zastosowanie w kosmetologii. Nie jest ona łatwa w używaniu, a wręcz można rzec, iż wymaga wiele, ale za dobre traktowanie odwdzięcza się promienną skórą oraz spłyceniem zmarszczek. Czy warto po nią sięgnąć?

Witamina C – wymagająca, lecz skuteczna

Serum z witaminą C nie od dzisiaj znajduje się na półkach drogerii bądź aptek. Odpowiada ono przede wszystkim za spłycenie zmarszczek oraz nawilżenie skóry, dlatego jest znakomitym wyborem dla osób zmagających się ze suchą skórą. Witamina C sprawdza się dobrze u osób na twarzy których pojawia się rumień oraz prześwitują czerwone naczynka. Na podstawie powyższych informacji wiadomo, że omawiana witamina dobrze działa na skórę twarzy, jednakże sytuacja nie jest tak prosta jak może się to wydawać na pierwszy rzut oka. Większość kosmetyków, które zawierają witaminę C nie zawierają jej wystarczających ilości, albo jej jakość pozostawia wiele do życzenia.

Serum z witaminą C – o czym należy pamiętać

Nikt nie podważa skuteczności działania witaminy C, jednakże w trakcie nabywania kosmetyku, który zawiera ją w składzie należy mieć na uwadze kilka rzeczy. Wielokrotnie się mówi oraz przypomina o sprawdzaniu składu kremów, jednakże w przypadku witaminy C producenci nie informują ile zostało jej zawartej w produkcie, a jedynie zaznaczają jej obecność. Żeby zauważyć pozytywne cechy związane z witaminą C o których mowa powyżej, kosmetyk musi zawierać jej co najmniej 5%. Optymalna zawartość to jednak 15-20% kwasu askorbinowego, jednakże zastosowanie takiego kosmetyku jest związane z pewnym ryzykiem, gdyż nie każdy jest w stanie przyswoić tak dużą dawkę.

Kiedy uda się znaleźć odpowiedni produkt należy także pamiętać o właściwym przechowywaniu. Serum z witaminą C nie lubi światła, gdyż skutkuje to utlenieniem. Z kolei, kiedy zetknie się z wodą, jego właściwości, które są tak pożądane przez kobiety oraz mężczyzn na całym świecie po prostu zanikają. Należy mieć na uwadze jego formułę. Kiedy kosmetyk jest olejkowy bądź nie ma żadnego zapachu, można upewnić się, że jest to dobry wybór. To moment, kiedy należy zaznaczyć, że opakowanie, a raczej butelka w której znajduje się serum z witaminą C jest tak samo ważne. Idealna sytuacja jest wtedy, kiedy posiada ona pompkę uniemożliwiającą przedostanie się do środka tlenu. Jednakże zastosowanie tuby oraz szkła także się sprawdzi, pod warunkiem, że jest ono nieprzezroczyste.