Ściany z kamieni naturalnych – co trzeba o nich wiedzieć?

W coraz większej ilości domów pojawiają się ściany z kamieni naturalnych. Warto jednak zgłębić wiedzę na temat takich ścian, a także na temat tego, jak konkretnie je wykonać, aby prezentowały się one perfekcyjnie. Przede wszystkim na ścianach można układać przeróżne kamienie dekoracyjne, może to być np. marmur, granit, łupek, wapień, czy też piaskowiec. Jak widać wyraźnie trzeba dokładnie porównać wszelkie te możliwości, a na koniec wybrać dla siebie najlepszą opcję.

Montaż kamienia naturalnego na ścianie

Bardzo ważnym procesem jest przede wszystkim montaż kamienia naturalnego na ścianie. Zwykle są to specjalne płytki, które mogą posiadać różnorodną wielkość, w zależności od potrzeb klienta, ale też od wielkości mieszkania. Montowaniem takiego kamienia naturalnego powinni zajmować się doświadczeni fachowcy, nie warto robić tego samodzielnie, jeśli ktoś nie za bardzo się na tym zna, bo efekty końcowe mogą okazać się wtedy dość rozczarowujące. Trzeba też dobrać specjalny klej do montażu kamienia naturalnego na ścianie, na całe szczęście zakupić takie kleje można za pomocą sklepów internetowych, gdzie dostępne są one na bardzo szeroką skalę. Ważne jest jednak to, aby klej był nanoszony nie tylko na płytki, ale też na ścianie, wtedy mocowanie będzie silniejsze, a płytki utrzymają się na ścianie przez bardzo długi czas, gwarantując domownikom niesamowitą wytrzymałość.

Modne wnętrze

Każda osoba decydująca się na kamień naturalny na ścianie ma pewność tego, że inwestuje w bardzo modne i nowoczesne wnętrze. Oczywiście montaż to nie tylko jedyne zmartwienie domowników, ponieważ trzeba zająć się również pielęgnacją i konserwacją takich płytek, gdy już znajdą się one na ścianie. Nie można używać do tego byle jakich środków, a specjalnych, polecanych przez fachowców. Z racji tego należy wiedzieć, jakie środki są optymalne do posiadanego rodzaju kamienia naturalnego na ścianie, wystarczy udać się do odpowiedniego sklepu i poprosić o pomoc sprzedawcę, a na pewno wybierze się dla siebie najwłaściwszą z możliwych opcji. Pielęgnacja takich płytek sprawi, że ich barwa będzie nasycona, jeszcze lepsza i piękniejsza. Stosowanie różnego rodzaju preparatów konserwujących sprawi również to, iż takie płytki będą odpowiednio zabezpieczone przed szkodliwymi warunkami, ale też przed zanieczyszczeniami oraz zabrudzeniami. Jak widać wyraźnie nie warto oszczędzać na takich preparatach, jeśli chce się utrzymać odpowiedni wygląd płytek z kamienia naturalnego na ścianie. Najpierw trzeba się jednak zastanowić nad tym, który kamień naturalny będzie najlepiej pasował na daną ścianę, a w tym wyborze mogą pomóc Ci specjaliści z firmy oferującej kamień naturalny na ścianę:

 • Bank Kamienia Spółka z o.o.
  Adres: ul. Na Błonie 50, 30-147 Kraków
  Telefon: +48 505 891 926
  Hurtownia Kamienia Kraków / Kamieniarstwo /Granit / Marmur / HB-POLSKA Sp. z o.o
  Adres: ul. Powstańców 66, 30-001 Kraków
  Telefon: +48 667 227 217
 • Hurtownia Kamienia Naturalnego
  Adres: ul. Zakopiańska 52, 30-418 Kraków
  Telefon: +48 600 609 099

Opinia o Wydawnictwu Mireki – przeczytaj.