Rura kwasoodporna do komina – cennik

Popularność wkładów kominowych wykonanych z kwasoodpornych surowców jest niewątpliwie odpowiedzią na postępującą technologię w dyscyplinie technologii grzewczych. Rury kwasoodporne wykonywane są ze stali nierdzewnych. Uszczelnianie komina rurą kwasoodporną jest dobrym rozwiązaniem dla kominów, które nie są szczelne.

Rury kwasoodporne – charakterystyka

Rury kwasoodporne dostępne są na rynku w kilku długościach, między innymi: 33 cm, 50 cm i 100 cm. W zależności od producenta można dostać rurę odpowiednią dla danego komina. Niebywałym atutem rur tego typu jest łatwy i szybki sposób montażu (sposób kielichowy). Różne długości rur można łączyć ze sobą, tak aby uzyskać odpowiednią długość, do określonego systemu kominowego.

Obecnie rury kwasoodporne do komina są bardzo łatwo dostępne. Wystarczy dostęp urządzenia elektronicznego, jak na przykład komputer do Internetu. Sklepy internetowe oferują szybkie dostawy, wysoką jakość produktów oraz gwarantują wszystkie prawa konsumenckie, w tym możliwości zwrotu towaru, czy reklamacji. Na rynku dostępne są też dodatkowe elementy do montażu komina, między innymi: daszki kominowe, wyczystki, kolana nastawne kwasoodporne, trójniki, czy strażaki kominowe. Istnieją też specjalne firmy, które produkują wkłady kominowe na specjalne zamówienie (nawet nietypowe elementy). Jeżeli zdecydujesz się sam na montaż rury kwasoodpornej do komina, pamiętaj, że zgodnie z polskimi przepisami prawa, każdy komin oraz wkład kominowy podlega odbiorowi kominiarskiemu.

Rury kwasoodporne – zastosowanie

Rury kwasoodporne można stosować zarówno do nowych kominów, jak i do tych, które potrzebują modernizacji. Ważne jest, aby kominy w każdym budynku, domu, czy też bloku były szczelne. Szczelność kominów jest ważna dla zdrowia ludzkiego. Cofanie się spalin w czasie palenia może być wyjątkowo niebezpieczna nawet dla życia człowieka! Stąd też, warto na bieżąco kontrolować szczelność i stan kominów. Rura kwasoodporna do komina nazywana jest potocznie rurą klasówką. Jest ona jedną z najczęściej wybieranych rur przez kominiarzy, które stosuje się w celu uszczelnienia komina. Kwasoodporne wkłady kominowe są gwarancją sprawnego funkcjonowania kominów. Charakteryzują się maksymalną oszczędnością energii, są też rozwiązaniem nieszkodliwym dla środowiska naturalnego. Użycie wkładu kwasoodpornego wydłuży żywotność samego komina. Poprawi również warunki pracy układu kominowego. Rura kwasoodporna do komina przeznaczona jest do odprowadzania spalin z pieców, które opalane są gazem, bądź też olejem opałowym.