Rodzaje popularnych soczewek kontaktowych

Jakie są rodzaje soczewek kontaktowych i jakie wady wzroku można nimi skorygować? Jeśli stoisz przed wyborem soczewek po raz pierwszy w życiu, możesz mieć problem z decyzją, która soczewka będzie dla Ciebie odpowiednia. Przybliżamy więc, jakie są rodzaje popularnych soczewek kontaktowych, które zapewnią Ci komfort widzenia i odpowiednie skorygowanie wady wzroku.

Jakiego typu soczewki kontaktowe są dostępne w sprzedaży?

Rodzaje i typy soczewek (dowiedz się więcej: https://www.acuvue.pl/rodzaje-soczewek-kontaktowych) kontaktowych można wyróżnić, biorąc pod uwagę następujące kryteria:

  • częstotliwość ich wymiany – na jednodniowe i dwutygodniowe wielokrotnego użytku do codziennego stosowania,
  • wadę wzroku – soczewkami kontaktowymi można obecnie korygować nie tylko krótkowzroczność i dalekowzroczność, ale też astygmatyzm oraz prezbiopię, czyli pogorszenie się wzroku wraz z wiekiem,
  • styl życia – marka Acuvue od lat proponuje swoim klientom soczewki uwzględniając ich indywidualne upodobania i potrzeby; dzięki temu w ofercie Acuvue znajdują się soczewki kontaktowe dla osób z wyjątkowo wrażliwymi oczami, zapewniające komfort użytkowania nawet po wielu godzinach pracy przy komputerze i o wydłużonym okresie działania, co jest wygodne w przypadku osób prowadzących aktywny tryb życia.

Rodzaje soczewek kontaktowych do codziennego stosowania

W ofercie Acuvue dostępne są soczewki jednodniowe oraz dwutygodniowe wielokrotnego stosowania. Dla kogo są one przeznaczone?

Soczewki jednodniowe to rozwiązanie sprawdzające się w przypadku osób zabieganych, które nie mają czasu ani cierpliwości na zabiegi pielęgnacyjne, a jednocześnie chcą skutecznie skorygować swoją wadę wzroku w sposób wygodniejszy niż zakładanie okularów. Soczewki jednodniowe dostępne są w opakowaniach po 30 sztuk, co pozwala na używanie ich przez cały miesiąc. Każdego dnia świeżą soczewkę wyjmuje się z opakowania, a wieczorem wyrzuca ją do kosza. Niepotrzebne są specjalne płyny i pudełka do przechowywania soczewek. Jednodniowe soczewki sprawdzają się więc na przykład idealnie na wakacjach, kiedy nie chcemy zabierać ze sobą zbyt dużego bagażu i nie do końca wiemy, w jakich warunkach będziemy je zdejmować czy też przy licznych podróżach służbowych. Będą też dobrym wyborem dla osób sporadycznie wybierających ten sposób korygowania wzroku i noszących na soczewki na zmianę z okularami.

Dwutygodniowe soczewki kontaktowe to z kolei polecane rozwiązanie dla osób, które regularnie ich używają i nie zapominają o właściwej pielęgnacji. Wystarczy delikatnie oczyścić je po całym dniu specjalnym płynem i umieścić w pudełku na noc, aby zapewniały pełen komfort noszenia przez dwa tygodnie.