Ranking wód źródlanych i mineralnych

Wiele osób zastanawia się poważnie nad tym, jakie konkretnie wody źródlane oraz mineralne opłaca się spożywać, ponieważ nie każda posiada takie same właściwości zdrowotne oraz odchudzające. Oczywiście wody te różnią się też smakiem oraz minerałami, które są w nich zawarte, więc warto pogłębić nieco wiedzę na ten temat, aby wiedzieć, które wody warto kupować w sklepach, aby idealnie zadbać o swoje zdrowie i lepsze samopoczucie.

Ranking wód źródlanych

Wśród wód źródlanych można wyróżnić kilka podstawowych marek. W opiniach ekspertów zdecydowana większość uważa, że bezapelacyjnie na pierwszym miejscu w tej kategorii należy umieścić wodę Dobrovit, którą można spożywać praktycznie w nieograniczonych ilościach. Wpływa ona pozytywnie przede wszystkim na ludzkie kości, ale też wzmacnia zęby. Warto też zwrócić uwagę na to, że posiada w sobie dużo minerałów, dlatego polecana jest osobom w każdym wieku. Wysoko plasować będzie też też woda Kropla Delice, jest to krystalicznie czysta woda, również z dużą ilością składników odżywczych. Dodatkowo jest ona filtrowana i posiada w sobie spore pokłady magnezu, wapnia oraz węglowodorów. Polecanymi wodami źródlanymi na terenie Polski są również takie wody jak: Iwoniczanka, czy też Białowieski Zdrój oraz Dar Natury. Jak widać rodzajów wód źródlanych jest naprawdę sporo, więc trzeba je wypróbować, a potem zdecydować, która z nich jest najlepsza dla ludzkiego organizmu.

Ranking wód mineralnych

Wód mineralnych jest zdecydowanie więcej, niż tych źródlanych. Nie powinno się ich jednak spożywać w tak dużych ilościach, jak wody źródlane, zwłaszcza gdy są one wysokozmineralizowane. Bardzo polecaną wodą tego typu jest jednak Muszynianka, która w opinii społeczeństwa zajmuje najwyższe lokaty. Jest ona nie tylko pyszna, ale też czysta, filtrowana i dodatkowo bogata w wiele przydatnych minerałów, które okazują się być niezbędne do normalnego funkcjonowania dla zwykłych ludzi. Na podium mieszczą się również takie marki jak Kryniczanka oraz Galicjanka. Posiadają one podobne właściwości do Muszynianki, również można w nich znaleźć magnez, wapń oraz fluor, dlatego pozytywnie wpływają na zdrowie człowieka. W rankingu nie może zabraknąć też miejsca na takie wody mineralne jak Magnesia oraz Piwniczanka. W nich dużą rolę odgrywa potas, który powinien być dostarczany każdego dnia do organizmu człowieka, a dodatkowo są one doskonałym źródłem magnezu. Wybór zależy oczywiście od indywidualnych osób, ale korzystanie z takich rankingów może okazać się dla wielu osób opłacalnym posunięciem.

Należy również pamiętać o wodzie Żywiec Zdrój, która jest jedną z czołowych wód na Polskim rynku. Do kupienia jest w internetowej hurtowni wody Żywiec Zdrój lub na stronie https://www.spozywczo.pl/woda-mineralna-zywiec-zdroj