Ranking popularnych batonów zbożowych

Batony zbożowe świetnie sprawdzają się w ramach szybkiego śniadania oraz jako przegryzka w ciągu dnia. Są zazwyczaj bardziej zdrowe niż popularne batony czekoladowe, ponieważ zawierają zboże, a także w większości przypadków bakalie oraz suszone owoce. Wszystko to sprawia, że dodają energii oraz zaspokajają głód na wiele godzin. Warto jednak pamiętać, że nie każdy baton zbożowy jest taki sam i w ich składzie można znaleźć wielokrotnie bardzo duże różnice. Warto więc wybierać batony zbożowe, które nie zawierają dużej ilości cukru, sztucznych ulepszaczy smaku oraz konserwantów niezbyt korzystnych dla zdrowia.

Wśród najbardziej popularnych batonów zbożowych na polskim rynku można znaleźć między innymi:

  1. Sante, Crunchy (różne wersje smakowe) – batonik zawiera 30% zbóż, takich jak płatki owsiane, kasze kukurydziana czy mąka żurawinowa), a także suszone owoce (np. żurawinę, maliny w zależności od wersji smakowej). Zaletą produktu jest bardzo dobra cena oraz wysoka kaloryczność, która zaspokaja uczucie głodu na długie godziny.
  2. Corny Big – jeden z najbardziej rozpoznawalnych batonów zbożowych na rynku. Jego zaletą jest nie tylko bardzo dobra cena, ale także duża dostępność w różnych punktach sprzedażowych (nawet kioskach). Dodatkowo Corny Big zawiera tłuszcz kokosowy, zamiast oleju palmowego.
  3. Nestle Fitness – kolejny batonik od bardzo popularnej marki zajmującej się dystrybucją słodyczy. Jego zaletą jest fakt, że zawiera ponad 50% ziaren zbóż, co w porównaniu z innymi batonami jest bardzo dobrym wynikiem. Niestety świetny smak batona jest wynikiem w większości licznych substancji słodzących.
  4. Bakoma 7 zbóż – zaletą batona 7 zbóż jest jogurtowa polewa, która spodoba się wszystkim wielbicielom mlecznych przetworów. Na rynku można znaleźć wiele smaków tego produktu.
  5. Batonik Be Raw od Ewy Chodawskiej – zaletą słodyczy promowanych przez Ewę Chodakowską jest bardzo dobry skład, bazujący jedynie na naturalnych produktach – między innymi daktylach, maśle orzechowym, ziarnach słonecznika i surowym kakao. Niestety cenowo batony wypadają o wiele drożej (prawie dwukrotnie) niż inne mniej zdrowe marki.
  6. Batonik Energy Bar od Anny Lewandowskiej – podobnie jak poprzednie bazują głównie na zdrowych i naturalnych półproduktach. Są w podobnej cenie jak Be Raw. Ich zaletą jest fakt, że rzeczywiście pozwalają zaspokoić głód na wiele godzin oraz mogą stanowić zamiennik posiłku nawet dla osób, które są na diecie i bardzo dbają o odpowiednią ilość kalorii oraz cennych składników.

Batony zbożowe jak i wiele innych “zdrowych” słodyczy w niskich cenach możesz kupić w internetowej hurtowni słodyczy – amido.com.pl