Prognozy dla dolara w lecie 2018. Ile będzie kosztować?

Wiadomo nie od dziś, że dolar amerykański to najbardziej rozpoznawalna moneta na świecie. Aktualny kurs dolara z dnia to 3,38 zł. Od początku prezydentury Donalda Trumpa mamy do czynienia z wojną handlową prowadzoną przez USA, co stanowi powód wahania się siły dolara. Lepszą połową 2018 roku ma być podobno dopiero druga połowa 2018 roku. Świadczą o tym przewidywania kumulacji podwyżek stóp procentowych wprowadzanych przez bank centralny Stanów Zjednoczonych. 

Prognozy dolara na rok 2018

Zajmijmy się prognozami dla dolara na zbliżające się wakacje 2018 roku w ciągu których to ceny dolara mają raz szybować do góry, a raz wracać do swojej wartości wiosennej. Wiadomo, że popularne „sto centów” odpowiada za ceny surowców na świecie, w tym m.in. ropy naftowej. Prognozowane są podwyżki cen paliw. Jak mają kształtować się ceny dolara zobaczymy poniżej.

Czerwiec

A więc poszczególne prognozy dolara w lecie 2018 roku. Zacznijmy od czerwca i jego początku. Przewidywany kurs tej waluty na początek tego miesiąca to 3,29 złotego. Nie są to jak widać pomyślne prognozy przed wakacyjne, gdyż cały czerwiec to wahania i wyjście z końcem miesiąca na ten sam kurs co na początku. Słaby początek wakacji może jednak wzmocnić gospodarkę Stanów Zjednoczonych w wymianie handlowej „ze Światem”. Lato, takie są prognozy ,zaczynać się będzie od progu 3,29 Złotego za 1 Dolara. 

Lipiec

Jakie są prognozy na pierwszy miesiąc lata? Będziemy mieli wzrost ceny dolara. Początek lipca jak się przewiduję to koszt 3,29 zł. Najwyższy, maksymalny kurs to ma być 3,41 zł., a najniższy, minimalny kurs to natomiast 3,29 zł. Prognozowana cena na koniec miesiąca to 3,36 zł. Wnioskując. Zmiana ceny dolara to 2,13% na miesiąc lipiec. Jak widać początek lipca nie rozpieszcza, ale może to być sygnał o powrocie $ do dobrej kondycji.

Sierpień

Wyobraźmy sobie upalny sierpień. Jak to w leniwym miesiącu sierpniu, czasie urlopów i wypoczynku dolar nie będzie za długo „pracował”. Zobaczmy co się stanie… A więc.. Kurs początkowy to 3,36 zł. Maksimum uzyskiwane w tym miesiącu to 3,36 i minimum 3,24 zł. Dodajmy że średni kurs to 3,31. Zmiana ceny to – 2,08% i koniec sierpnia 3,29 zł. Ostatnie tygodnie lata to wrześniowe prawdopodobne spadki ceny tej waluty do maksimum 3,29 i min. 3,18 oraz średnio 3,25 ze zmianą -1,82%. 

Jak widać wakacje to dobry czas do wypoczynku i nie planowania dużych zarobków z obrotu walutą. Natomiast wymiana gospodarcza rodzimych przedsiębiorstw z zagranicą w normie. Pozytywnych wieści z giełd. Pozdrawiam!

Więcej informacji na temat kursów dolara w zbliżających się miesiącach znajdziecie pod linkiem: Ile kosztuje dolar?