Profesjonalne pozycjonowanie stron www – cennik

Jeśli planujemy wystartować z własną firmą lub też stroną internetową, na pewno powinien nas zainteresować temat pozycjonowania witryn www. Samo pozycjonowanie zaliczane jest do najbardziej efektywnych form promocji własnego produktu, usługi, marki czy też firmy. Proces ten polega na zgromadzenie najbardziej wartościowego ruchu, pochodzącego z wyszukiwarki, a co za tym idzie zdobywanie coraz to większych ilości klientów, co przełoży się na rosnące zyski. Obecnie, z wyszukiwarek internetowych korzystają miliony ludzi na świecie, nie można więc sobie pozwolić na brak obecności w przestrzeni internetowej. Siła procesu pozycjonowania stron www jest ogromna. Warto więc zadbać o to, by nasza firma posiadała wysoką pozycję w najbardziej popularnych wyszukiwarkach internetowych. Ważne jest również generowanie dużego i przede wszystkim wartościowego ruchu.

Pozycjonowanie stron Kraków – cennik

Samodzielny proces pozycjonowania jest bardzo trudny i przede wszystkim czasochłonny. Warto zatem zaangażować do tego profesjonalną agencję SEO, która zajmie się wszystkim sprawnie i efektywnie, a więc konkretne rezultaty będziemy mogli zobaczyć bardzo szybko. Jeśli chodzi o koszty tego typu przedsięwzięcia, to zaczynają się one od kilkuset złotych. Promując lokalną stronę www, która znajduje się na mało konkurencyjnym rynku, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu około 800 zł w skali miesiąca. Witryna ogólnopolska, która ma średnią konkurencję, będzie wymagała optymalizacji i kosztów na poziomie około 1500 zł/msc. Na ten koszt składają się linki zewnętrzne w ilości około 30, a także sponsorowane wpisy na bloga oraz wykonanie pełnej optymalizacji strony pod kątem wyszukiwarek. Natomiast strona, która ma charakter ogólnopolski i jest w wysoko konkurencyjnej grupie, będzie wymagała większej skali działania optymalizacyjnego. To pociągnie za sobą koszty około 2500 zł miesięcznie. Nieco inaczej sprawa ma się w przypadku sklepów internetowych. Tutaj pełne działania optymalizacyjne, wykonanie profesjonalnych opisów produktów, dodawanie sponsorowanych artykułów na strony i blogi, to wydatek rzędu około 4500 zł w skali każdego miesiąca.

Podsumowanie

Oczywiście cennik danej agencji zajmującej się pozycjonowanie stron, jest uzależniony od posiadanych narzędzi, wykwalifikowania personelu czy też zdobytego doświadczenia na rynku. Praktyka jednak pokazuje, że na działaniach, zmierzających do optymalizacji stron internetowych, nie warto jest oszczędzać. Warto również negocjować stawki za pozycjonowanie z firmami. Przy stałej współpracy możemy liczyć na spore rabaty.