Porady związane ze sprzedażą mieszkania

Planujesz sprzedać mieszkanie, ale nie wiesz jak się do tego zabrać?

Podpowiemy jak uniknąć podstawowych błędów i co zrobić, aby to właśnie nasze mieszkanie wybrał klient.

Podstawowym zmaganiem się ze sprzedażą mieszkania jest lokalizacja i tu na nią nie mamy niestety wpływu, bo to otoczenie jest ważne gdzie znajduje się dane mieszkanie i czy jest blisko lub daleko centrum miasta. Ważną informacją dla potencjalnego kupującego jest też otoczenie w jakim jest położone mieszkanie do kupna.

Jeśli kupujący posiada rodzinę, oczywiste dla niego będą takie informacje:

  • gdzie znajduje się przedszkole
  • jak daleko mamy do szkoły
  • lokalizacja osiedlowych sklepików
  • gdzie znajdują się przystanki autobusowe lub inne środki komunikacji ważne dla kupującego.

Istotą informacją jest podanie takich danych wydających się oczywistych, ale dla klienta który nie do końca zna okolice będą to cechy które będzie brał pod uwagę przy kupnie.

Również należy pomyśleć o potencjalnym kliencie jako o osobie singiel, która będzie chciała móc skorzystać z innych przywilejów dla takiej osoby, jak np.:

  • gdzie znajdują się kluby, puby
  • gdzie znajdują się restauracje
  • gdzie najbliżej znajdują się firmy które mogłyby być przynętą dla kupującego, chcącego zmienić prace na lepszą i bliżej swojego miejsca zamieszkania

Mając już ustalone kryteria i analizę potencjalnych kupujących warto teraz zastanowić się nad tym, by opisać nasze mieszkanie od a do z jego zalety, oraz nie ukrywać jakiś wad, które na pewno jakieś są, ale należy to uwzględnić w sposób możliwy do rozwiązania, np. jeśli jest bardzo nasłoneczniony pokój, warto zaznaczyć, że jest słońce od strony południa, które świeci dając dużo światła co dla osoby która lubi słońce będzie plusem, a dla osoby która nie koniecznie przepada warto zaznaczyć, że można zamontować rolety które świetnie to słońce zasłoni itp. Lub też jeśli jest jakiś mankament remontowy, to również tą informację należy od razu uwzględnić i nie należy ja chować, gdyż przy bliższym poznaniu mieszkaniu przez klienta taka informacja będzie widoczna. Nie należy ukrywać wad, ale warto jak najbardziej chwalić zalety, to jest najistotniejsze.

Jak szybko i po korzystnej cenie sprzedać mieszkanie?

Należy również pamiętać o znalezieniu dobrych katalogów reklamowych, to właśnie tam damy swoje ogłoszenie. Warto zrobić profesjonalne zdjęcia mieszkania pamiętając o tym by były wykonane za dnia, gdyż jest wtedy nasze mieszkanie widoczne dla klienta i ładniej przedstawione.

Jednak najbardziej korzystną sytuacją będzie udać się do pośrednika specjalisty, który pomoże nam jak najlepiej sprzedać i wycenić realnie mieszkanie. Jak wiadomo jest on fachowcem, który nie jedno mieszkanie już sprzedał i należy takiej osobie po prostu zaufać i powierzyć swoje sprawy. Da nam to pewność że oferta trafi do klienta bezpośrednio. A nasze mieszkanie zostanie odpowiednio przy jego pomocy sprzedane w możliwie jak najszybszym czasie.

Więcej informacji na temat korzystnego cenowo i szybkiego sprzedaży mieszkania dowiesz się ze strony biura nieruchomości ABA.