Pończochy do pracy – jakie wybrać i jak je nosić?

Rajstopy czy pończochy? Jeżeli chcesz wybrać dla siebie te drugie i nosić je również w pracy, zobacz nasz poradnik, który pomoże Ci w wybraniu odpowiedniego modelu pończoch i wyjaśni, jak najlepiej je nosić, aby wyglądać profesjonalnie!

Samonośne czy do paska – jakie pończochy do pracy są lepsze?

Pończochy można kupić w dwóch wariantach, a dokładnie jako pończochy samonośne z silikonowymi paskami na mankietach oraz jako pończochy do paska, które wymagają noszenia z pasem do pończoch. Jakie pończochy wybrać do pracy?

Do pracy najlepiej będą nadawały się pończochy samonośne dostępne na www.gabriella.pl/samonosne/. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Przede wszystkim będą wygodniejsze od pończoch do paska. Samonośne pończochy wyposażone są paski z silikonu od wewnętrznej strony mankietów, które przytrzymują je w miejscu. Dzięki temu nie trzeba nosić ich z tradycyjnym paskiem do pończoch. To powoduje również, że są bardzo łatwe w codziennym użytkowaniu, między innymi wtedy, gdy trzeba udać się do toalety.

Również samonośne pończochy do pracy mogą pomóc Ci wyglądać bardziej profesjonalnie. Pasek do pończoch może odznaczać się pod ubraniami, dlatego nie wygląda to zbyt dobrze w miejscu pracy. Wybierając samonośne pończochy, można łatwo tego uniknąć.

Kolor i wzór pończoch do biura – na co warto się zdecydować?

Gdy chcesz założyć pończochy do pracy, na pewno zastanawiasz się również nad tym, jaki kolor i wzór tych wyrobów będzie najlepszy. Co wybrać?

Aby stworzyć profesjonalnie wyglądający strój biznesowy, warto zdecydować się albo na czarne pończochy kryjące, albo na pończochy cieliste w odcieniu pasującym do kolorytu skóry. Takie modele wyglądają najlepiej w wielu stylizacjach, na przykład z szarą sukienką lub garsonką albo ubraniami w kolorze granatu.

Jeżeli w pracy nie obowiązuje dress code, możesz również zdecydować się na pończochy w innych wariantach, na przykład w kryjącą kratkę lub romby. Inna propozycja to rajstopy kryjące w kolorach jak ciemnoszary albo brązowy. Do kobiecych stylizacji dobrze prezentują się też pończochy w delikatny wzór kropeczek.

Do pracy nie powinno się natomiast wybierać pończoch kabaretek, w intensywnych i przyciągających uwagę odcieniach, na przykład zielonym, pomarańczowym, żółtym, różowym czy czerwonym.

O czym pamiętać podczas noszenia pończoch w pracy?

Aby Twoja stylizacja biznesowa z pończochami wyglądała dobrze, pamiętaj o tym, aby nie zakładać sukienek i spódnic o długości mini, które będą odsłaniały mankiety pończoch. Najlepiej zatem dobierać je do ubrań o długości midi, które sięgają lekko przed kolana albo do kolan.

Wobec tego pończochy do pracy mogą być bardzo dobrą alternatywą dla rajstop, zwłaszcza w trakcie cieplejszych dni. Wybór jest spory, więc na pewno znajdziesz wśród nich ciekawe modele do biura!