Ortanol – kiedy należy po niego sięgnąć?

Problemy oraz schorzenia związane z żołądkiem mogą wpłynąć negatywnie za jakość życia. Wyróżnia się wśród nich zapalenie przełyku oraz choroby wrzodowe dotykające różne narządy. Kiedy ból nie przechodzi, a wręcz uniemożliwia normalne funkcjonowanie należy sięgnąć po sprawdzony lek, czyli co?

Ortanol – zastosowanie

Ortanol jest skutecznym lekiem, który nie wymaga konsultacji lekarskiej – można go nabyć w aptece, gdyż nie wymaga konieczności okazania recepty. Sukces tabletek jest uwarunkowany substancją czynną, czyli omeprazolem. Dzięki jego zastosowaniu następuje pomniejszenie wydzielanego kwasu solnego, który znajduje się w żołądku. W skład leku wchodzi także hydroksypropyloceluloza, laktoza bezwodna, celuloza mikrokrystaliczna, tlenek magnezu oraz inne. Dokładnie skomponowany skład sprawia, że człowiek jest w stanie zauważyć szybką oraz znaczą poprawę w dręczących go schorzeniach. Jest to środek nabywany w przypadku zmagania się z efektami refluksu żołądkowo-przełykowego, dolegliwość ta jest jednoznaczna z cofaniem się treści pokarmowej, co powoduje nieprzyjemne uczucie. Lek wykorzystuje się oprócz tego w przypadku występowania zgagi. Lek przeznaczony jest tylko i wyłącznie dla osób dorosłych, nie jest to produkt dla dzieci. Należy przyjmować jedną tabletkę o poranku przez okres 14 dni, to właśnie wtedy powinna nastąpić znaczna poprawa stanu. W przypadku, kiedy poprawa nie nastąpi, niezbędna jest natychmiastowa konsultacja lekarska.

Ortanol – kiedy nie można go stosować?

Ortanol nie posiada wielu przeciwwskazań do jego stosowania, a jednym z najbardziej oczywistych jest nadwrażliwość bądź uczulenie na jakichkolwiek składnik środka. Nie należy go łączyć z lekarstwem przeciwwirusowym Nelfinawir, gdyż zachodzi między nimi negatywna reakcja. Nie przyjmuje się go w przypadku zmagania się z nowotworem układu pokarmowego. Dla bezpieczeństwa pacjenta należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym i upewnić się czy przyjmowanie leku Ortanol nie wpłynie negatywnie na stan zdrowia. Przyjmowanie leku powinno zostać przerwane, kiedy zauważy się negatywne skutki uboczne. Wśród klasycznych objawów zalicza się nudności oraz wymioty, biegunkę, wzdęcia, bóle brzucha oraz zawroty głowy. Rzadziej występuje bezsenność, albo wręcz przeciwnie – nadmierna senność. To nie jedyne skutki uboczne, które mogą przeszkadzać, ale nie uniemożliwiają funkcjonowania. Kiedy dają się one bardzo we znaki należy skonsultować się ze specjalistą.