Oliwa, którą zawsze warto mieć w swoim domu

Oliwa to niezwykłe źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych. Zastępując tłuszcze nienasycone – nasyconymi, pomagamy utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu we krwi. Zdrowa dieta i wybieranie produktów wysokiej jakości ma ogromny wpływ na zdrowie całego organizmu. Właśnie dlatego warto poznać zbawienny wpływ tego rodzaju oliwy na nasze zdrowie i samopoczucie, aby móc zadbać o nie w odpowiedni sposób.

Zbawienny wpływ na organizm

Oliwę z oliwek bez wątpienia można zaliczyć do grupy najstarszych olejów, które są szeroko wykorzystywane zarówno w kuchni, jak i podczas zabiegów o charakterze kosmetycznym. To podstawowy składnik diety śródziemnomorskiej, ale nie tylko. Jej stosowanie było znane już kilka tysięcy lat przed naszą erą i polegało głównie na wykorzystywaniu oliwy podczas nawilżania skóry czy jako lekarstwa. Charakteryzuje się specyficznym smakiem i jest głównym źródłem tłuszczu w wielu popularnych, znanych i lubianych na świecie dietach. Przede wszystkim pozwala zmniejszyć ryzyko występowania chorób związanych z wiekiem, układem krążenia oraz mózgu. Jest również pomocna przy leczeniu otyłości, nadciśnienia tętniczego, cukrzycy typu 2 czy zespołu metabolicznego.

Szeroki wybór produktów najwyższej jakości

Warto jednak pamiętać, że gwarantem dobrego działania oliwy z oliwek na nasz organizm jest jej wysoka jakość, a na to ma wpływ wykorzystywanie odpowiednich, dojrzałych owoców, jak również skrupulatne kontrolowanie procesu produkcji – od pozyskiwania oliwek, aż po butelkowanie. Produkty pochodzące z Delikatesów Aleora to wyroby najwyższej jakości, których szeroki wybór daje wiele możliwości osobom pragnącym zadbać zarówno o swe zdrowie, jak i walory smakowe przygotowywanych potraw. Konsumenci mają do wyboru produkty pochodzące z Hiszpanii lub Grecji. Ponadto mogą wybierać również pod względem kwasowości dostępnych wyrobów oraz pojemności szklanych butelek bądź puszek.

Nie tylko oliwa z oliwek

Możliwości zastosowania oliwy z oliwek jest naprawdę wiele. To absolutne „must have”w każdej kuchni. Dzięki oryginalnemu smakowi urozmaici niejedną potrawę – nie tylko typową dla kuchni śródziemnomorskiej. Dodatkowo zaspokoi zapotrzebowanie organizmu na kwasy omega-3 oraz omega-8, witaminy K i E. Oprócz tego rodzaju oliwy, w Delikatesach Aleora można również znaleźć wiele innych, także ciekawych rozwiązań, sprawdzających się w kuchni, a także kosmetologii. Wśród nich należy wymienić oliwy truflowe czy oliwy z wasabi, które zdobywają coraz większe uznanie i są coraz chętniej wykorzystywane w polskich domach.