Oleje silnikowe – jakie mają zalety?

Zakup samochodu jest istotnym wydarzeniem w życiu każdego kierowcy. Aby jednak pojazd funkcjonował bez zarzutu należy o niego prawidłowo zadbać, co nie jest wcale takie łatwe w dzisiejszych, zabieganych czasach. Większość sądzi, że wystarczą okresowe przeglądy i wizyty w warsztacie w sytuacji gdy pojawią się jakieś usterki, ale wcale to nie jest prawda. Każde auto ma bowiem swoje potrzeby, a do najważniejszych z nich należy smarowanie, mające na celu zminimalizowanie tarcia pomiędzy elementami silnika. W tym celu należy zastosować olej silnikowy.

Oleje silnikowe – dlaczego należy je stosować?

Tego rodzaju środek smarny ma wielorakie zadania dlatego jest absolutnym must have każdego kierowcy. Nie tylko zmniejsza tarcie, ale także pozwala na utrzymanie silnika w czystości, chroni go przed korozją i chroni przed dostaniem się wilgoci i różnego rodzaju zanieczyszczeń. Ponadto jest znakomitym uszczelniaczem, ponieważ bardzo dokładnie pokrywa poszczególne elementy silnika, co sprawia, że przedłuża się jego żywotność. Olej silnikowy utrzymuje silnik w doskonałej kondycji i pojazd może sprawnie funkcjonować w najtrudniejszych nawet warunkach. Dzięki temu możemy zapomnieć o kosztownych naprawach i remontach silnika, co pozwala zaoszczędzić sporo gotówki.

Czym charakteryzują się oleje silnikowe?

Motoryzacyjne środki smarne można podzielić według klasy jakości i lepkości. Producenci oferują oleje mineralne, syntetyczne i półsyntetyczne. Te pierwsze oraz oleje półsyntetyczne stosuje się do samochodów, wyposażonych w silniki benzynowe oraz Diesla, zaś oleje syntetyczne przeznaczone są zarówno do nowych, jak i starszych modeli aut osobowych oraz dostawczych. Poszczególne środki smarne przeznaczone są do pracy w warunkach nisko lub wysokotemperaturowych. Producenci oferują także oleje o charakterze uniwersalnym, które można wykorzystywać zarówno w zimie, jak i w lecie.

Gdzie kupić?

Bardzo dobry olej silnikowy możesz kupić bezpośrednio od producenta, marki SPECOL. Oferowane produkty to profesjonalne środki smarne, które wyróżniają się wieloma cennymi zaletami. Spowalniają proces ścierny i korozyjny, ułatwiają rozruch silnika na zimno i zapewniają odpowiednie smarowanie podczas szybkiej jazdy. Ponadto zmniejszają zużycie paliwa i emisję spalin oraz chronią elementy silnika przed szkodliwymi osadami. W ofercie znajdziesz szeroki wybór olejów mineralnych, syntetycznych i półsyntetycznych, które przeznaczone są do różnych typów pojazdów, w tym do samochodów wyczynowych i sportowych.

Należy pamiętać o odpowiednim dobraniu rodzaju oleju silnikowego do konkretnego modelu auta, ponieważ od tego zależy jego prawidłowa eksploatacja.