Odblaskowy nadruk – praktyczne i innowacyjne rozwiązanie

Wszędzie mówi się o tym, jak bardzo odblaski podnoszą bezpieczeństwo na drogach. Nie każdemu jednak podoba się noszenie zwyczajnych pasków odblaskowych. Dlatego bardzo ciekawym rozwiązaniem jest noszenie odblaskowego nadruku. 

Jak działają odblaski?

Niektóre zawody wymagają noszenia odzieży odblaskowej, odblaski są także zwyczajnym elementem, który powinien towarzyszyć wszystkim pieszym poruszającym się po drogach poza terenem zabudowanym.

Zasady działania odblasków są bardzo proste. Światło zostaje nakierowane na nadruk odblaskowy, który odbija jego światło i rozprasza go dając efekt świecenia jasnym światłem.

Na początku takie nadruki skierowane były przede wszystkim dla pracowników służb porządkowych, budowlańców, a także dla osób pracujących w innych dziedzinach przemysłu, dla których odblaski są konieczne. Z czasem elementy odblaskowe zostały wykorzystane w odzieży dla pieszych, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu. Dzięki temu są oni dużo bardziej widoczni dla kierowców, co zwiększa bezpieczeństwo.

Dlaczego warto zdecydować się na odblaskowy nadruk?

Odblaskowe nadruki na odzieży przede wszystkim zwiększają widoczność. Dodatkowo są one dużo bardziej atrakcyjne niż zwyczajne paski i opaski odblaskowe.

Osoby noszące kurtki i inne części garderoby, które są oznakowane odblaskowymi nadrukami, mogą także z daleka reklamować daną firmę czy markę. Jest to bardzo dobra forma reklamy. 

Na jakie części garderoby można nanieść odblaskowe nadruki?

Odblaskowe nadruki nadają się praktycznie na wszystkie części garderoby. Z powodzeniem można je umieścić na koszulkach, spodniach, kurtkach itd. Praktycznie każdy materiał jest możliwy do oznakowania w ten sposób, wyjątkiem jest jedynie polar, który nie przyswaja specjalnego kleju tekstylnego. Oprócz tego nie można wyróżnić, żadnych dodatkowych ograniczeń związanych z umieszczeniem napisów odblaskowych.

Warto podkreślić, że w przypadku polaru można zastosować nieco inne rozwiązanie, czyli nici odblaskowe. Co prawda nie dają one tak bardzo mocnego efektu jak zwyczajne, odblaskowe nadruki, ale ich właściwości także pozwalają na odbijanie padającego światła. Koszt nici jest jednak większy niż koszt standardowego nadruku.

Szukając innowacyjnego rozwiązania pozwalającego na oznakowanie i reklamowanie swojej firmy przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa pracownikom, warto zdecydować się na nadruk odblaskowy na dowolnym elemencie garderoby. Takie rozwiązanie z pewnością się sprawdzi.