Oczar wirginijski – co to takiego?

Indianie poznali jego zbawienne właściwości jako pierwsi, dlatego znany jest przede wszystkim pod nazwą złota Indian. Jednakże, dzisiaj korzysta się z niego na całym świecie. Przekonaj się do czego służy kora oraz wysuszone liście tego krzewu o którym słyszy się coraz więcej.

Oczar wirginijski – kilka słów

Oczar wirginijski jest krzewem, który można spotkać przede wszystkim w Ameryce Północnej, jednakże przez wzgląd na brak szczególnych wymagań odnośnie hodowania, można go znaleźć także w Europie. Poznali się na nim przede wszystkim Indianie, wykorzystując jego korę oraz liście, które mają w sobie wiele zbawiennych oraz pożądanych przez ludzi właściwości. W ich skład wchodzą garbniku, flawonoidy, saponiny, kwas galusowy, kwas elagowy, żywica oraz cholina. Takie bogactwo sprzyja leczeniu wielu objawów oraz ma wiele zastosowań, jak chociażby antyseptyczne, przeciwzapalne, oczyszczające oraz ściągające. Roślina wykazuje cechy odkażające, łagodzi, dobrze działa na cerę, a także neutralizuje zaczerwienienia.

Oczar wirginijski – kiedy stosować?

Oczar wirginijski jest krzewem, który nadaje się do pielęgnowania skóry z tego względu, że wykazuje zarówno nawilżające, jak i oczyszczające działanie. Ma właściwości rozświetlające, a także sprawdza się w przypadku skóry trądzikowej. Skóra problematyczna produkuje zbyt dużo łoju, a także posiada rozszerzone pory, wszystkie te negatywne efekty łagodzi oczar. Z kolei, kiedy zawarty jest w kremie pod oczy, można zauważyć zdecydowane zmniejszenie cieni pod oczami, co wpływa na osiągnięcie bardziej promiennego wyglądu. Oczar wirginijski ze względu na swoje łagodzące działanie sprawdza się w łagodzeniu objawów egzemy oraz łuszczycy, oparzeń słonecznych oraz owrzodzeń. Wspiera walkę z bólem, przyspiesza gojenie rań, a także niweluje siniaki. Leczy skutecznie hemoroidy oraz pomaga osobom, które męczą się z reumatycznymi bólami stawów. Wszelkie dolegliwości związane z jamą ustną, jak chociażby krwawienia i stany zapalne, nawet te występujące w gardle i krtani zostają załagodzone, dzięki wykorzystaniu środków z oczarem.

Przeciwwskazania

Oczar wirginijski nie wywołuje jakichkolwiek skutków ubocznych, przynajmniej nie stwierdzono ich. Sprawia to, że może być stosowany przez każdego. Gdzie można go znaleźć? Roślina używana jest zarówno w maściach, kremach, jak i żelach. Wiele osób wykorzystuje roślinę do przygotowania środków w zaciszu własnego domu.