Nietypowe rozwiązania: sufity napinane

Jako nietypowe, ale ponadczasowe rozwiązanie sufity napinane doskonale wpasowują się we współczesne trendy. Sufity podwieszane mogą całkowicie odmienić wygląd wnętrza maskując wszelkie niedoskonałości stropu i nadając mu niepowtarzalnego charakteru. Dodatkowym atutem jest uniwersalność – sufit napinany można zamontować niemal wszędzie niezależnie od przeznaczenia i wielkości pomieszczenia.

Czym jest sufit naciągany?

Sufity napinane znane są już z czasów starożytnych, a obecnie przechodzą renesans swojej popularności. Zmodernizowana wersja sufitu to alternatywa dla tradycyjnych sufitów podwieszanych z płyt gipsowo-kartonowych, która nie obciąża nadmiernie stropu i nie zajmuje dużo przestrzeni. Dzięki temu sufit naciągany można zamontować w każdym pomieszczeniu – w prywatnym domu i mieszkaniu, w przestrzeni biurowej, w hali magazynowej czy w sklepie.

Sufit naciągany to konstrukcja składająca się z powłoki sufitowej oraz zamontowanych w ścianach paneli aluminiowych. Produkowana na indywidualne zamówienie membrana wykonywana jest z termokurczliwej folii PCV lub tkaniny poliestrowej, a następnie rozciągana na listwy montażowe.

Sufity podwieszane pozwalają na zamaskowanie wszystkich widocznych mankamentów sufitu właściwego. Pod produkowaną na zamówienie membraną można ukryć między innymi elementy konstrukcyjne i instalacyjne, odpadający tynk czy nierówny strop.

Dlaczego warto inwestować w sufity napinane?

Specjalna membrana sufitowa to optymalne połączenie łatwości w montażu i dalszym użytkowaniu z wysoką funkcjonalnością i samą estetyką produktu. Odpowiednio dobrany sufit napinany idealnie przylega do ścian pomieszczenia wkomponowując się we wszystkie jego krzywizny, dzięki czemu można uzyskać naturalny efekt.

Właściwości wykorzystanych do produkcji materiałów sprawiają, że powłoka sufitowa jest odporna na ogień i wilgoć, a w niektórych przypadkach również na pleśń i grzyby. Antystatyczny materiał nie przyciąga kurzu, dlatego sufity naciągane rekomendowane są także dla alergików.

Więcej informacji o tym, jakie sufity napinane wybrać można znaleźć na stronie sprawdzonego producenta, który oferuje zindywidualizowane powłoki wyprodukowane z materiałów najwyższej jakości.