Najpopularniejsze kierunki wakacyjne 2018

Wakacje to najlepszy czas wytchnienia po ciężkim roku i ładowania baterii przed kolejnym. Otwartość granic i niskie ceny powodują, że świat stoi otworem przed turystami i oferuje szerokie możliwości zwiedzania. Co roku hitem są inne destynacje, które przyciągają różnymi walorami. W tym artykule przedstawiamy modne kierunki wakacyjne w roku 2018.

Hiszpania

W 2018 roku jak w poprzednich latach niekwestionowanym królem wakacyjnego odpoczynku jest Hiszpania. Bliskość, atrakcyjne ceny i duża ilość ofert biur podróży powoduje, że ten kierunek jest niezmiennie od lat jednym z najpopularniejszym. Co oferuje Półwysep Iberyjski ? Odpowiedź brzmi: wszystko to co potrzebne do wypoczynku i dobrej zabawy. Zaliczają się do tego idealna pogoda, luksusowe hotele i bliskość zabytków czy wielkich miast. Najpopularniejszymi kurortami są Gran Canaria, Majorka, Teneryfa czy Costa del Sol.

Afryka

Egipt pomimo dalekiej odległości i mniejszego bezpieczeństwa rokrocznie wiedzie prym wśród kierunków wakacyjnych. Tak jest i w roku 2018. Doskonale hotele, kurorty i wielka ilość bezcennych zabytków przyciągają turystów z całego świata. Dobre ceny pobytów i dogodny transport zachęcają jeszcze bardziej do wizyty w Afryce. Dodatkowymi plusami tego kierunku jest idealna pogoda i piękne plaże, na których można naładować baterie na kolejny rok. Na popularność tego kierunku wpływa także duża ilość ofert last minute, które są konkurencyjne dla tych Europejskich.

Bułgaria

Dla osób pragnących nowości, a nie chcących wybierać się na inny kontynent idealnym rozwiązaniem jest Bułgaria. Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski to już wręcz kultowe destynacje. Oprócz niewątpliwego sentymentu przyciąga tam turystów piękna pogoda, luksusowe hotele i piękne plaże. Dużym atutem jest różnorodność kurortów. Jedne są bardzo imprezowe i można w nich bawić się całą dobę, a inne są doskonale dla rodzin z małymi dziećmi i osób chcących odpocząć.

Bałkany

Ciekawym kierunkiem, który szykuje ogromną popularność z roku na rok — są Bałkany. Albania, Czarnogóra czy Gruzja przyciągają ogromną liczbę klientów. Małe miejscowości pękają w szwach od turystów lub zamieniły się już w kurorty wypoczynkowe. Pomimo tego ta część europy ma do zaoferowania wiele. Główną zaletą jest przepiękna natura i zapierające dech w piersiach widoki, plaże oraz ciekawa kultura. Jeśli do doskonałego lokalnego wina, kuchni i luksusowych hoteli dodamy dogodne warunki podróży i atrakcyjne ceny z pewnością jest to idealna alternatywa dla powyższych propozycji.