Na jakie dolegliwości działa gorczyca a kiedy stosować łuskę gryki?

Co wybrać poduszkę z gryki, czy z gorczycy? Jak działa materac z łuską gryki? Na czym polega fenomen materacy gorczycowych? Wyjaśnimy różnice pomiędzy (łuską gryki, a gorczycą białą) wypełnieniem stosowanym zarówno w poduszkach, jak i w materacach oraz innych produktach. Nasiona gorczycy białej stosowane są w produktach takich jak: poduszki do spania, siedzenia, materacach gorczycowych, matach, opaskach czy pasach: na kolana, łokcie, nadgarstki, bark, kark, kręgosłup, lędźwie, biodra itd. już od wielu lat. Produkty te wykorzystywane są w medycynie naturalnej.

Jak działa gorczyca biała w tych produktach? Przy jakich dolegliwościach stosować poduszki gorczycowe, opaski, pasy z gorczycą lub materace gorczycowe? Wyroby gorczycowe takie jak w linku https://www.zdrowapolka.pl/szeroki-pas-z-gorczycy-na-kregoslup-rehabilitacja.html stosowane są w przypadku występowania bóli stawów, reumatycznych, zwyrodnieniowych,  pourazowych, mięśniowych, artretycznych. Pomagają także w bólach głowy i uszu, migrenowych, zatok, menstruacyjnych. Nasiona gorczycy białej wytwarzają biopole, które jest zbliżone do naturalnego biopola człowieka. W ten sposób uzupełnia jego braki, oraz wzmacnia je. Regulacja biopola człowieka wspomaga procesy leczenia oraz przyczynia się do produkcji zdrowych komórek.

Naturalne wyroby z gorczycą białą mają działanie przeciwbólowe!

 Poduszki gorczycowe, materace gorczycowe i inne wyroby, dzięki uzupełnianiu biopola wyciszają objawy nerwicowe, stany stresowe i depresyjne. Mają zbawienny wpływ na nasz sen. Gorczyca biała jest świetnym izolatorem. Spanie na materac gorczycowych i poduszkach z gorczycą chroni nas i naszych bliskich przed szkodliwym działaniem żył i cieków wodnych. Jeśli mamy problem z bezsennością, często budzimy się w nocy, jesteśmy poddenerwowani i zestresowani to w takich problemach może nam pomóc materac gorczycowy i poduszka do spania z gorczycą. Są to wyroby medyczne, naturalne w 100%, polskie i wykonane z wysokiej jakości materiałów, starannie wykonane. Materace gorczycowe posiadają liczne przeszycia, które zapobiegają przemieszczaniu się nasion podczas użytkowania. Jak wybrać najlepszy materac gorczycowy, poduszkę, czy opaskę z gorczycą białą? Przesyłamy sporządzoną przez nas listę pomocniczą:

  1. data produkcji wyrobu – informuje konsumenta, kiedy produkt został wykonany. Jest to niezwykle istotne, aby gorczyca biała użyta do wyrobu była świeża, pochodziła z ostatnich zbiorów.
  2. termin przydatności wyrobu – określa czas w którym gorczyca działa, wytwarza biopole. Jest to około 1,5 do 2 lat. Później taki wyrób należy wymienić na nowy.
  3. znak CE – to deklaracja zgodności, poświadcza fakt dopuszczenia do obrotu na terenie Polski
  4. wyrób medyczny – produkt został wpisany do rejestru Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych

Łuska gryki ma działanie przeciwodleżynowe, zapobiega wadom kręgosłupa!

Dzięki budowie muszelki – łuska gryczana idealnie dopasowuje się do budowy anatomicznej użytkownika. Leżąc na materacu gryczanym, takim jak https://www.zdrowapolka.pl/materac-z-luski-gryczanej-190x90cm-duzy.html nacisk ciała rozkłada się równomiernie. Nie ma stałego nacisku na jedną partię ciała. Jest to bardzo ważne przy długotrwałym leżeniu. Łuska gryki przemieszcza się podczas użytkowania, delikatnie masując ciało i poprawiając krążenie krwi, pomaga to w relaksie i odprężaniu. Rano budzimy się wyspani i zrelaksowani. Produkty takie jak materace z gryki, poduszki z łuską gryki zapobiegają tworzeniu się odleżyn, czy odparzeń. Naturalne wypełnienie w kształcie muszelki dodatkowo zwiększa przepływ powietrza w wyrobach oraz umożliwia jego swobodną cyrkulację. Co podnosi komfort użytkowania tych wyrobów. Materace, czy poduszki z gryki są zawsze chłodne, nie nagrzewają się od ludzkiego ciała. Nie ma problemu, że rano budzimy się a poduszka, czy materac są przepocone, a nawet mokre. W składzie chemicznym łuski gryki przeważa kompleks ligninowo – celulozowy. Ma on bardzo silne właściwości sorbcyjne, czyli wchłaniające wilgoć. Ponadto łuska gryczana zawiera dużo tanin, które uniemożliwiają rozmnażanie się – mikroflory, bardzo szkodliwych mikroorganizmów. Badania wykazały brak wzrostu roztoczy bakterii Gram (-), bakterii Gram (+), dlatego też wyroby z łuską gryki są polecane dla alergików.

Zdrowy sen – właściwości antystresowe łuski gryki!

Zgodnie z opinią japońskich naukowców łuska gryki ma właściwości neutralizujące szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne. Odpoczywając na naturalnych poduszkach z łuską gryczaną, czy śpiąc na materacach gryczanych zapewniamy sobie zdrowy i spokojny sen.

Podsumowanie!

Decydując się na produkty gorczycowe, czy gryczane warto zastanowić się na czym nam zależy. Czy na działaniu – przeciwbólowym – polecamy gorczycę (w reumatyzmie, artretyzmie, bólach stawów, mięśni, pourazowych), czy przeciwodleżynowym – łuska gryki, gryczane. Aby długo cieszyć się tymi produktami zwracajmy uwagę na datę produkcji, jakość wykonania i termin przydatności wyrobu. Zapraszamy do sklepu www.zdrowapolka.pl w którym wyroby z gorczycy i łuski gryki wykonywane są na bieżąco po złożeniu zamówienia, aby zapewnić najwyższą jakość i świeżość oferowanych produktów.