Na jaką lampę ogrodową się zdecydować?

Jeśli posiadamy ogród, to z pewnością chcemy, aby był piękny i sprzyjał relaksowi. Wymaga to jednak regularnej pielęgnacji i wykonywania szeregu czynności. Jeśli chcemy przebywać w nim także po zmroku, stworzyć klimatyczny nastrój i czuć się bezpiecznie, nie może zabraknąć odpowiedniego oświetlenia. Na szczęście mamy do wyboru przeróżne źródła światła sztucznego, dzięki czemu z łatwością zaaranżujemy przestrzeń ogrodową, zgodnie ze swoimi preferencjami i potrzebami.

Co będzie miało znaczenie przy wyborze lamp ogrodowych?

W każdym ogrodzie potrzebne jest odpowiednie oświetlenie, które należy dobrać do swoich potrzeb i preferencji. Na ubogi wybór nie ma co obecnie narzekać, można wręcz mówić o bogatym i zróżnicowanym asortymencie. Idealnie sprawdzają się lampy ogrodowe, które są nie tylko funkcjonalne, ale też dekoracyjne. W zależności od tego, czego oczekujemy, mogą one być źródłem mocnego i intensywnego światła lub dawać delikatną rozproszoną poświatę. Można wobec tego stworzyć pożądany klimat w ogrodzie, nadać mu nowego charakteru. Lampy wykorzystuje się do oświetlenia ścieżek i podjazdu czy wejścia do domu. Przebierać możemy w lampach stojących, ściennych, wiszących czy sufitowych. Występują w postaci oświetlenie kierunkowego czy punktowego. Znaczenie przy wyborze będzie miał z pewnością design lampy ogrodowej. Do dyspozycji mamy zarówno te klasyczne, jak i nowoczesne, łącznie z modernistycznymi, romantycznymi itd. Wszystko zależy od tego, w jakim stylu urządziliśmy ogrodową przestrzeń.

Ważną kwestią przy wyborze lamp ogrodowych jest typ zasilania. Prym od lat wiodą klasyczne rozwiązania w postaci oświetlenia zasilanego sieciowo, ale nie jest to jedyna możliwość. Coraz większą popularnością cieszą się lampy solarne, które idealnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie ma instalacji elektrycznej. Wyposażone są w akumulator, który magazynuje energię promieniowania słonecznego, po czym zapalają się po zmroku. W ich przypadku mówić można o jednorazowej inwestycji, gdyż energia słoneczna je zasilająca jest darmowa.

Artykuł powstał we współpracy z https://promarlighting.pl/oferta/dom-ogrod/lampy-ogrodowe/