Na czym polega makijaż permanentny brwi?

Malowanie i regulowanie brwi to jeden z tych zabiegów upiększających, które uznać można za bardziej wymagające. Trzeba mieć trochę wiedzy i wyczucia, by stosując pęsetę i tusz uzyskać dobry efekt. Jeśli ma się wprawę, to nie jest to już takie trudne. Wymaga jednak nieco czasu. Doskonałe rozwiązanie problemu, by mieć zawsze piękne brwi, można znaleźć w gabinecie kosmetycznym.

Makijaż permanentny

U kosmetyczki można zamówić wykonanie makijażu permanentnego. Jednym z obszarów, jakich on dotyczy, są właśnie brwi. Wystarczy skorzystać z takiej możliwości, a zawsze będzie się mieć je piękne i ciemne. Wykonywanie codziennego makijażu stanie się o wiele prostsze. Zabieg przypomina nieco tatuaż, ponieważ tak jak i przy nim, wykonując makijaż permanentny brwi, wszczepia się barwnik pod skórę. Wszczepiany jest pod skórę tak, że przypomina to dorysowywanie kreseczek, czyli kolejnych włosków. Brwi stają się ciemniejsze, gęściejsze i ładniejsze, a przy tym efekt jest naturalny. To oznacza, że taki zabieg to dobry wybór także dla tych kobiet, które unikają mocnego makijażu. Efekt idealnie komponuje się z codziennym, naturalnym makijażem. W czasie zabiegu nadany zostanie także odpowiedni kształt łukowi brwiowemu, czyli taki, który najbardziej pasuje do twarzy.

Makijażu permanentnego brwi nie wykona się w czasie jednego zabiegu. Trzeba go wykonać w dwóch etapach. Zabieg jest bezpieczny. Podobnie jak i tatuaż, wykonuje się go za pomocą jednorazowych igieł. W odróżnieniu jednak od tatuowania przy wykonywaniu permanentnego makijażu brwi stosuje się jedynie barwniki naturalne. Barwnik nie jest umieszczany głęboko. Nie ingeruje się w skórę właściwą, a wszczepia się go jedynie w naskórek. Nie od razu wygląda się pięknie. Przy takim zabiegu może dojść do podrażnień, po nim zacznie się złuszczać naskórek. Są to typowe dla ingerencji w skórę objawy i kiedy zanikną, będzie można cieszyć się pięknie wyglądającymi brwiami. Nie będzie potrzeby codziennego ich malowania. Zaoszczędzi się więc nieco czasu. Można go wykorzystać np. na dłuższe delektowanie się poranną kawą. Efekt nie pozostanie na stałe, ale utrzyma się kilka lat.

Jak często korzystać z tego zabiegu?

Skorzystanie z takiego zabiegu to duże ułatwienie dla kobiet, które mają rzadkie i jasne brwi, a chcą wyglądać pięknie. Jest to także ułatwienie dla każdej kobiety, która chce znacznie uprościć sobie wykonywanie makijażu. Nie ma też problemu rozmazanych brwi czy konieczności malowania ich w pośpiechu. Trzeba jednak mniej więcej raz w roku poprawić permanentny makijaż brwi. Konieczne jest to, aby ich barwa nie straciła na wyrazistości. Jeśli się z tego zrezygnuje, to makijaż będzie blednąć.