Myjki do płyt winylowych

Odrestauruj swój winyl dzięki urządzeniom do czyszczenia płyt Przywróć zabytkowym albumom dawną świetność i spraw, by nowe płyty LP nie uległy zabrudzeniu!

Winyl jest preferowanym formatem dla miłośników muzyki na całym świecie i w zeszłym roku po raz pierwszy od 1986 roku przewyższył sprzedaż płyt CD. Płyty mają większe okładki, lepszy dźwięk i często są dostarczane z dodatkami, takimi jak plakaty czy noty do płyt, ale utrzymanie kolekcji wymaga dużo wysiłku. Należy trzymać płyty LP w plastikowych rękawach, przechowywać je pionowo w pojemnikach lub skrzynkach i regularnie czyścić, najlepiej po każdym odtworzeniu.

Jakie są najlepsze myjki do płyt winylowych?

Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszej myjki do płyt winylowych. Specjalnie dla Ciebie przedstawiamy najważniejsze z nich.

Rozmiar: maszyny czyszczące są dość duże, ale nasze płyty mają około 18 cali szerokości, i do 22 cali wysokości. Taka ilość miejsca jest wymagana, aby odpowiednio pomieścić 12-calową płytę oraz silnik.

Głośność: Urządzenie do czyszczenia płyt brzmi mniej więcej tak głośno jak odkurzacz, gdy jest używane, więc rozważ użycie go w ciągu dnia lub gdy jesteś sam.

Płyn czyszczący: Niektóre z naszych zaleceń są dostarczane z płynem czyszczącym, który należy nanieść na płytę przed użyciem tego typu urządzenia. Najlepszą praktyką jest przede wszystkim trzymanie pełnej butelki pod ręką przez cały czas.

Kompatybilność: Wszystkie polecane przez nas urządzenia do czyszczenia płyt mogą być używane do czyszczenia 12-calowych płyt LP, 10-calowych płyt LP i 7-calowych singli.

Sekretna przewaga

Sekretną bronią myjki do płyt winylowych jest specjalny płyn do spryskiwaczy. Ta unikalna formuła zamyka w sobie brud, który spływa z płyty i opada na dno zbiornika myjki, dzięki czemu nie jest on ponownie osadzany na płytach podczas procesu czyszczenia.

Myjki do płyt winylowych lepsze niż szczotka ręczna

Kiedy używasz tradycyjnej szczotki do czyszczenia, skąd możesz wiedzieć, czy naciskasz wystarczająco mocno lub czy masz wystarczającą ilość płynu na szczotce? Czy w ogóle usuwa smugi i odciski palców? Dzięki systemowi mycia płyt jest to proste jak jeden, dwa, trzy: napełnij – odwiruj – wysusz. Nigdy nie trzeba regulować szczotek (są one wstępnie ustawione na odpowiedni nacisk). Po trzech obrotach w systemie mycia płyt brud i odciski palców znikają po obu stronach płyty wraz z ładunkami elektrostatycznymi. Nie tylko widzisz działanie systemu mycia płyt, ale możesz usłyszeć różnicę w dźwięku.