Młyny do tworzyw – idealny sposób na recykling

Przetwórstwo tworzyw sztucznych to branża, która bardzo prężnie się rozwija. Wynika to z dużego zapotrzebowania na przetwarzanie opakowań wykorzystywanych do przechowywania chemii gospodarczej czy produktów spożywczych. Dzięki odpowiedzialnej segregacji odpadów firmy zajmujące się recyklingiem mogą wydajnie przetwarzać tworzywa sztuczne na wiele artykułów codziennego użytku, takich jak nowe opakowania, folie czy długopisy. Aby jednak takie produkty mogły powstać niezbędne są specjalne urządzenia do przetwarzania odpadów.

Młyny do tworzyw – czym się charakteryzują?

Nowoczesny młyn do tworzyw sztucznych posiada solidną, stalową konstrukcję i wydajny system nożowy, dzięki czemu idealnie rozdrabnia przetwarzany materiał. Stopień rozdrobnienia wynosi – w zależności od modelu maszyny – 3-12 mm, 3 – 25 mm lub 6 – 30 mm (wymiary krajanki) i gwarantuje powtarzalne, drobno zmielone frakcje tworzywa sztucznego. Takie urządzenie jest bezpieczne w użytkowaniu i odporne na zużycie. Ponadto generuje niskie zużycie energii elektrycznej i zapewnia niski poziom zapylenia, nawet poniżej 2%. Maszyna jest bardzo prosta w obsłudze i wygodna w czyszczeniu, co wpływa pozytywnie na wydajny i ciągły proces procesu produkcyjnego.

Jakie zalety?

Młyn do tworzyw sztucznych precyzyjnie i równomiernie rozdrabnia różnego rodzaju tworzywa sztuczne, takie jak np. HDPE czy PET. Dzięki odpowiedniemu ułożeniu systemu nożowego jest wyjątkowo skuteczny i dokładny. Takie urządzenie jest bardzo wydajne i w zależności od rozdrabnianego tworzywa oraz średnicy oczek w sicie potrafi przetworzyć od 200 aż do 1200 kg na godzinę. Dzięki bardzo niskiemu wytwarzaniu pyłów maszyna nie wymaga szczególnych zabiegów czyszczących i konserwujących. Podczas przemiału tworzyw sztucznych młyn pracuje cicho, co wpływa pozytywnie na komfort pracy operatora.

Młyny do tworzyw sztucznych – gdzie kupić?

Posiadanie nowoczesnego i niezawodnego młyna to najlepszy sposób na wydajne i bezproblemowe przetwórstwo tworzyw sztucznych. Właśnie dlatego przedsiębiorstwa, które zajmują się recyklingiem powinny się takie maszyny zaopatrzyć. Bardzo dobrym miejscem na zakup urządzenia jest doświadczony i godny zaufania producent Metal-Chem. W ofercie znajdują się urządzenia, których produkcja oparta jest na najnowocześniejszych technologiach, co świadczy o najlepszych, światowych standardach. Każdy młyn do recyklingu posiada niezbędne atesty i wyróżnia się znakomitymi parametrami technicznymi, dzięki czemu efektem jego pracy jest idealnie zmielony materiał zwany recyklatem.