Method Feeder to metoda połowu, która łączy w sobie rozwiązania tradycyjnej gruntówki i i nowoczesnych sposobów połowu karpia. Metoda ta nie ogranicza się jednak jedynie do łowienia karpi, świetnie sprawdza się również w przypadku leszczy, amurów, jazi i innych karpiowatych. Jakich akcesoriów potrzebujesz, by przetestować Method Feeder?
Na czym polega Method Feeder?
Method Feeder pochodzi z Anglii, jednak święci obecnie rekordy popularności również w naszym kraju. Nadaje się zarówno do łowienia w rzece, jak i w łowiskach komercyjnych. Charakteryzuje się niezwykłą efektywnością – pozwala w krótkim czasie złapać dużą ilość ryb. Jego popularność związana jest również z faktem, że to niezwykle prosta, intuicyjna metoda, która nie wymaga dużych nakładów finansowych.
Sprzęt wędkarski do Method Feeder
Koszyczek zanętowy
Podstawą Method Feeder jest koszyczek zanętowy. W dobrym sklepach karpiowych z akcesoriami wędkarskimi, takich jak https://carpcity.pl/, znaleźć można wiele kształtów, kolorów i wielkości koszyczków. Najbardziej uniwersalnymi modelami są te montowane przelotowo oraz posiadające gumę amortyzującą. Zapobiega ona spinaniu się ryby podczas holu. Wybierając koszyczek należy zwrócić szczególną uwagę na w miarę szeroki układ żeber, który pozwoli na dobre ułożenie się przynęty na dnie oraz możliwość pobierania jej z dna pojemnika przez rybę. Wagę pojemnika należy dostosować do warunków atmosferycznych (w tym do siły wiatru) oraz rodzaju akwenu. Uniwersalną zasadą jest wybieranie cięższych podajników w przypadku koszyczków o mniejszych rozmiarach.
Aby móc korzystać z metody połowu Method Feeder należy zwrócić uwagę na dostosowanie takich elementów sprzętu wędkarskiego, jak:
- wędzisko – aby mieć pewność, że hol ryby nie sprawi żadnych trudności, warto wybrać wędzisko dwuczęściowe, jednak wybór powinien być dostosowany przede wszystkim do indywidualnych upodobań;
- kołowrotek – należy zwrócić uwagę na niezawodność i precyzyjność hamulca oraz mocną konstrukcję kołowrotka;
- zanęta – dostosowana do rozmiaru koszyczka tak, by z niego nie wypadła;
- haczyk – koniecznie wyposażony w oczko;
- linka – do indywidualnego wyboru, choć niezwykle cenione w ostatnim czasie jest połączenie żyłki i przyponu z fluorocarbon.