Łóżka tapicerowane w idealnym rozmiarze

Łóżka tapicerowane urzekają eleganckim wyglądem oraz wyjątkową wygodą użytkowania. To doskonałe dopełnienie zarówno klasycznej, jak i nowoczesnej sypialni. Jednak, aby służyły one we właściwy sposób, należy dopasować odpowiedni rozmiar.
Do najczęściej wybieranych należą łóżka tapicerowane 160×200 centymetrów. Wyjaśniamy, dlaczego oraz kiedy należy zdecydować się na dokładnie takie bądź inne wymiary.

Tapicerowane łóżka MWM, które odmienią Twoją sypialnię

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na zalety, które mają łóżka MWM w wariancie tapicerowanym. Otóż za sprawą solidnej ramy oraz stelaża z listew sprężynujących materac zyskuje właściwą amortyzację, co przekłada się na komfort użytkowania i wysoką wytrzymałość. Trzeba też wspomnieć o walorach dekoracyjnych w postaci dużego zagłówka zdobionego szykownym pikowaniem na welurze lub skórze. Zdobi on wnętrze, a przy tym zapewnia pewne oparcie podczas siedzenia.

Łóżko 160×200 centymetrów, czyli rozmiar doskonały

Gdy wiemy już, że wariant tapicerowany to coś dla nas, przychodzi czas na wybór rozmiaru. Największą popularnością cieszą się łóżka 160×200 centymetrów. To wymiary w pełni wystarczające dla dwóch osób. Pozwalają na swobodny wypoczynek, co ma kluczowe znaczenie w przypadku tego mebla. Ponadto zapewniają bliskość, ale umożliwiają również zachowanie odpowiedniej przestrzeni – w zależności od preferencji użytkowników. Poza tym nie zajmują bardzo dużo miejsca, dlatego sprawdzą się nawet w niezbyt dużych sypialniach. Ułatwiają dowolną aranżację wnętrza, bez obniżenia standardu użytkowania.

Łóżka tapicerowane 160×200 centymetrów z powodzeniem posłużą także w jednoosobowej sypialni. To opcja dla osób kochających dysponować dużą powierzchnią do snu bez ograniczeń. Może postawić na nie również każdy, komu zależy na estetyce oraz urządzeniu klasycznej sypialni, nawet jeśli korzysta z niej samodzielnie! Tapicerowane łóżka MWM prezentują się naprawdę spektakularnie. Co więcej, wśród naszych propozycji znalazły się modele z pojemnikami na pościel, a nawet takie wyposażone w nowoczesne technologie, złącze AUX wbudowane w zagłówki, Bluetooth czy czytnik kart pamięci. Wspaniałe możliwości operowania oświetleniem zapewniają z kolei światła LED.

Jeśli nie łóżko 160×200 centymetrów to co?

Co ważne, łóżko 160×200 centymetrów to tak naprawdę minimalny rozmiar dla pary, ponieważ już o 20 centymetrów krótsze może okazać się zbyt małe. Materac o wymiarach 140×200 centymetrów należy wybierać jedynie do bardzo małych sypialni, gdy nie ma możliwości wstawienia większego wariantu. Za to rozmiar 180×200 centymetrów powinny wybrać osoby, które wiedzą, że w ich łóżku będą spać nie tylko one, ale również dzieci, a czasami nawet zwierzę! Poza tym warto się na nie zdecydować, gdy któryś z partnerów ma niespokojny sen czy często zmienia w jego czasie pozycję. Na większej powierzchni stanie się to mniej odczuwalne dla drugiej osoby i nie zakłóci jej wypoczynku.

Tapicerowane łóżka MWM występują w wersji 160×200 centymetrów oraz innych, dlatego można bez problemu dobrać ten idealny. Zadanie to ułatwiają różne kolory i materiały tapicerki, jak również wiele dodatkowych funkcji wnoszących korzystanie z łóżka na wyższy poziom.