Listwy wykończeniowe – Pawotex

Pawotex to Polska firma z siedzibą w Łodzi, która od prawie trzydziestu lat produkuje profile wykończeniowe. W ofercie możemy znaleźć duży wybór profili metalowych, aluminiowych i stalowych. Przy produkcji profili czuwa wykwalifikowana załoga firmy, która stawia przede wszystkim na jakość produktów wykonywanych z surowców najwyższej klasy. Firma gwarantuje najwyższe standardy od początku do końca. Zacząwszy od projektowania, poprzez prace przy linii produkcyjnej, kontakt z klientem, skończywszy na pakowaniu produktu i dostarczenia go do klienta.

W ofercie możemy znaleźć na tą chwilę kilkaset produktów z podanych grup:

 1. Kątowniki
 2. Listwy: progowe, wewnętrzne, wykończeniowe do paneli, do gięcia, narożne proste
 3. Profile stalowe i aluminiowe
 4. Profile kwadratowe Q
 5. Listwy i profile schodowe
 6. Listwy i profile dylatacyjne
 7. Narożniki wewnętrzne i zewnętrzne
 8. Okapniki i profile balkonowe, tarasowe
 9. Teowniki stalowe i aluminiowe

Wszystkie produkty dostępne są w różnych kolorach, fakturach i rozmiarach. Gwarantuje to, że z łatwością można znaleźć towar, który będzie dostosowany do naszych potrzeb.

Listwy wykończeniowe do płytek ceramicznych i glazury to produkty nieustannie udoskonalane.

 • listwy dekoracyjne do płytek ceramicznych zostały stworzone z myślą o dopasowaniu do każdego wnętrza. Na szczególne wyróżnienie zasługują listwy do kafelek, przeznaczone do wykończenia schodów. Te listwy wykończeniowe dostępne są w dwóch wariantach: listwy wykończeniowe z serii Q i listwy półokrągłe do glazury.
 • seria Q – są to listwy charakteryzujące się geometrycznymi kształtami i prostą formą. Idealnie prezentujące się we wnętrzach minimalistycznych. Wykonane są ze stali nierdzewnej lub aluminium.
 • listwy wykończeniowe półokrągłe doskonale sprawdzą się we wnętrzach klasycznych, na schodach w domach prywatnych. Charakteryzuje je łagodne wykończenie i połysk.
 • profile wykończeniowe narożne są doskonałym sposobem na zabezpieczenie stopni, a profile do glazury idealnie ukryją wszelkie niedociągnięcia.

Listwy progowe, wykończeniowe

Wykorzystywane na styku dwóch pomieszczeń i dwóch różnych posadzek, gdzie pojawia się problem wysokości powierzchni. Stosowane są do wykonania połączeń między podłogami, a kafelkami, ale również innych materiałów, takich jak drewno, panele czy wykładziny. Listwa ma charakterystyczny, zaokrąglony kształt, co pozwala ukryć różnicę poziomów i niedoskonałości. Ponadto listwa wykończeniowa do kafelek daje pewność, że do wnętrza podłogi nie dostanie się wilgoć i inne zanieczyszczenia.

Więcej o firmie Pawotex i jej produktach dowiesz się ze strony – https://pawotex.com/katalog/