Krople na suche oczy

Piekące, suche oczy to problem wielu z nas. Długie godziny spędzane przed monitorem komputera czy ekranem smartfona, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach nie sprzyjają zachowaniu odpowiedniego nawilżenia oczu. Ale sposoby na walkę z dyskomfortem są proste.

Przyczyny problemu

Starając się wyeliminować problem należy zacząć od znalezienia i wykluczenia przyczyn, które wpływają na narząd wzroku. Do najczęstszych należy nadmierne korzystanie z urządzeń elektronicznych, które powodują, iż zdecydowanie rzadziej mrugamy i nie rozprowadzamy filmu łzowego po powierzchni gałki ocznej. Warto więc, w miarę możliwości, ograniczyć użytkowanie bądź zastosować filtry niebieskiego światła oraz robić regularne przerwy połączone z ćwiczeniami oczu. Powodem odczuwania suchości mogą być też klimatyzowane i ogrzewane pomieszczenia, ale także noszenie soczewek, wady w budowie i zaburzenia fizjologiczne.

Jak wygrać z pieczeniem?

Podstawowym krokiem, który jest zalecany przy zespole suchego oka są regularnie używane krople do oczu. Jednymi z popularniejszych na rynku są krople Acuvue (https://www.acuvue.pl/krople-do-oczu), występujące w dwóch wersjach. Pierwsza z nich – blink contacts została specjalnie zaprojektowana dla osób noszących soczewki kontaktowe. Dzięki specjalnej formule zapewnia ulgę i zmniejsza zmęczenie oczu, a zastosowany kwas hialuronowy nawilża narząd wzroku. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość bezpiecznego stosowania przy równoczesnym użytkowaniu szkieł kontaktowych, bez konieczności ściągania ich w trakcie dnia.

Jeśli problem z suchością jest większy i potrzebujesz silniejszego nawilżenia i zabezpieczenia, to warto rozważyć wybór blink intensive. Te krople do oczu również nie kolidują z soczewkami, a zapewniają długotrwałą ulgę i komfort widzenia. Dzięki ich zastosowaniu możesz pożegnać się z uczuciem piasku pod powiekami, zaczerwienionymi i podrażnionymi oczami. W przeciwieństwie do wielu pozycji na rynku zawierają dodatkowy składnik, którym jest glikol polietylenowy, którego zadaniem, wraz z kwasem hialuronowym, jest ukojenie i ochrona oczu.

Należy pamiętać, iż oprócz stosowania odpowiednich preparatów niezwykle ważne jest spożywanie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia, która pozwoli na prawidłowe nawodnienie organizmu. W przypadku wady wzroku wybierajmy soczewki oddychające, czyli takie, które wykonane są z materiałów zapewniających dostęp powietrza do gałki ocznej.

Nie zapominajmy także o regularnych przerwach w pracy, które pozwolą na odpoczynek  i relaks wzroku, a także o zachowaniu optymalnej wilgotności w pomieszczeniach, szczególnie w sezonie grzewczym.