Konsulting HR i doradztwo personalne – szkolenie

Konsulting HR i doradztwo personalne to coraz ważniejsze aspekty w działaniu wielu firm. Każde przedsiębiorstwo planujące zmianę lub reorganizację działania potrzebuje sprawnie działającego działu. Poszerzenie wiedzy i kompetencji pracowników jest niezwykle ważne dla sprawnie działającego konsultingu firmy.

Czym zajmuje się doradztwo personalnego?

Dział ten zajmuje się szeroko pojętym rynkiem pracy. Specjaliści świadczą usługi dotyczące poszukiwania pracowników dla pracodawców. Doradca działa na zlecenie pracodawcy i otrzymuje pieniądze za szukanie i selekcjonowanie. Istotą jest znalezienie osoby z takimi cechami, które będą idealnie pasować do wolnego stanowiska. Zawód ten od niedawna jest na polskim rynku i bywa nazywany headhunterem (łowcą głów). Doradca personalny musi potrafić szybko selekcjonować ludzi i dopasowywać ich do wolnych stanowisk. Kluczową cechą jest szybkie, logiczne myślenie i umiejętność łączenia wątków.

Konsulting Human Resources

W skrócie, jest to planowanie i wdrażanie efektywnych rozwiązań z działu zarządzania zasobami ludzkimi. Zarządzanie kapitałem ludzkim to podstawa prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstw. Ułatwia proces rekrutacyjny i efektywne zarządzanie organizacją. Może polegać na przykład, na zastosowaniu ujednoliconych kryteriów oceny pracy pozwalających na łatwiejsze docenianie pracowników systemem premiowania.

Co oferuje szkolenie z tych dziedzin?

Taki kurs będzie inspiracją do zmian w zarządzaniu pracownikami i personelem. Kursant nauczy się wiele o rynku pracy, rekrutacji, selekcji oraz o metodach pracy z grupą. Dzięki nowym umiejętnościom zyska również firma. Odpowiedni wybór pracowników zapewni wzrost efektywności przedsiębiorstwa. Szkolenie tego typu to bardzo dobry pomysł jeśli długofalowo myślimy o wzroście innowacyjności w miejscu pracy. Minimalizujemy w ten sposób ryzyko zatrudnienia nieodpowiednich osób, a jak wiadomo im szybciej zbierzemy zgrany i wykwalifikowany personel tym szybciej zaczniemy odnosić satysfakcjonujące zyski.

Dodatkowe efekty projektu

Dzięki udziale w szkoleniu przeprowadzonym przez firmę szkoleniową GENWHY dowiemy się wiele nie tylko na temat doradztwa zawodowego i konsultingu. Projekt zakłada rozwój rozmaitych konsekwencji powiązanych z tymi dziedzinami. Wiele będzie powiedziane na temat rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji. Tego tematu nie można ominąć jeśli mówimy o procesie rekrutacji. Ponadto kwestie planowania i organizacji, które są nieodzowne jeśli chodzi o selekcje w nowoczesnej firmie. Na koniec, każdy uczestnik nauczy się sposobów motywacji i wywierania wpływu na pracowników.