Kominki kaflowe z wyglądu przypominają dawne piece kaflowe, które zarówno przez długi czas oddawały ciepło, jaki i często pełniły funkcję dekoracyjną w salonie. W dzisiejszych czasach nowoczesne kominki kaflowe można zainstalować w nowo wybudowanym domu, cz też w bloku. Piec kaflowy stanowi oryginalne połączenie tradycji z nowoczesnością. Bez wątpienia wnosi on do pomieszczenia przytulny nastrój, ponadto w łatwy sposób można nim je dogrzać. Ponadto minimalizuje on powstawanie pleśni i grzybów.
Kominem kaflowy – czy warto go zbudować w domu?
Przeciwnie niż ma to miejsce w przypadku piecyków centralnego ogrzewania, kominek kaflowy wnosi do wnętrza magiczny czar rezydencji z dawnych lat. Kominki kaflowe nie tylko grzeją, jednakże to właśnie ich urokliwy wygląd urzeka najbardziej. Nie da się ukryć, że widok żywego ognia płonącego w kominku relaksuje i uspokaja. Kominek kaflowy łączy w sobie tradycyjny piecyk kaflowy z nowoczesną technologią. Masywne i dekoracyjne kafle do pieco-kominków kaflowych wykonywane są ręcznie w różnych kształtach i wzorach.
Jakie ceny mają kominki kaflowe?
Ceny kominków kaflowych są różne w zależności od konkretnego typu kominka. Z pewnością najdroższym rozwiązaniem są pieco-kominki kaflowe. Na jego cenę mają wpływ:
- palenisko stalowo-szamotowe,
- obudowa kominka z ręcznie robionych kafli.
Sprawdź ofertę sklepu Kominki MEGI Wanat, które posiadają atrakcyjne rozwiązania cenowe.
Jakie wyróżniamy rodzaje kominków kaflowych?
- Kominek kaflowy z DGP
System DGP nagrzewa powietrza, a następnie rozprowadza je po domu za pomocą aluminiowych przewodów. Pamiętaj, że obudowa kominka z kafli pełni tylko dekorację. Wkłady kominkowe do kominków kaflowych DGP powinny być izolowane cieplnie! Tego rodzaju kominek grzeje tylko gdy pali się paliwo. Jego minusem jest fakt, że po wyłączeniu tego kominka szybko odczuwa się gwałtowny spadek temperatury.
- Pieco-kominki kaflowe
W tym typie kominka wkłady kominkowe nie są w żaden sposób izolowane, tak aby ciepło było akumulowane przez masywną obudowę kominka. Są one natomiast wykonane są z szamotu, czyli materiału ceramicznego, który długo oddaje ciepło. Obudowa kominka powinna być zbudowana ze specjalnych kafli piecowych. Zaletą tych kominków jest fakt, że oddają one ciepło do kilku godzin po spaleniu paliwa. Wadą natomiast jest to, że nie są w stanie ogrzewać zbyt dużych przestrzeni.
- Kominki wolnostojące
Jest to idealnie rozwiązanie dla mieszkania, w którym nie można wybudować kominka. Kominek jest prosty w montażu, ponieważ wystarczy jedynie go podłączyć do przewodu kominowego. Pamiętaj jednak, że aby go zainstalować Twój dom musi być zaopatrzony w odpowiedni przewód kominowy.