Kołobrzeg czy Sarbinowo na wakacje?

Zarówno Kołobrzeg, jak i Sarbinowo każdego roku cieszą się ogromną popularnością wśród odwiedzających nadmorskie miejscowości turystów. Te dwa miejsca różnią się od siebie diametralnie, przyciągają również osoby szukające zdecydowanie odmiennych wrażeń. Dla kogo odpowiedni więc będzie na odpoczynek Kołobrzeg, a dla kogo Sarbinowo?

Kołobrzeg kołem się toczy?

Na północnym krańcu województwa zachodniopomorskiego można znaleźć miasto uznawane od dawien dawna za jedno z najpiękniejszych polskich, nadmorskich uzdrowisk. Chociaż wiele osób bywa w tym miejscu, nie każdy wie, że Kołobrzeg szczyci się posiadaniem najdłuższego w Polsce, wykonanego z żelbetonu, mola o długości 220 metrów. Obiekty architektoniczne, jakie można znaleźć w tym mieście, mają za sobą wojenną historię. Latarnia morska, która znajduje się tutaj od 1946 roku, jest drugą, zastępującą obiekt wysadzony w powietrze rok wcześniej przez niemieckie wojska. Znawcy docenili również znakomitą architekturę tego miasta, wpisując je na listę Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego, a to za sprawą takich budowli, jak bazylika mariacka czy Baszta Lontowa.

Do najczęściej odwiedzanych w Kołobrzegu miejsc należy pomnik Zaślubin Polski  z Morzem, port morski oraz oceanarium. Miasto Kołobrzeg jest jednak również znakomitym obiektem pozwiedzania dla amatorów militariów – znajdą oni tutaj między innymi ORP Falę czy Muzeum „Bastion”. Poza urokliwą i zazwyczaj zatłoczoną plażą można znaleźć tu również niesamowite relikty przeszłości.

Zobacz również ofertę i cennik noclegów w Kołobrzegu – Apartamenty Kołobrzeg.

Sarbinowo – łyk oddechu

Oddalone od Kołobrzegu o zaledwie trzydzieści dwa kilometry Sarbinowo przedstawia się z zupełnie innej strony. Ta niewielka wieś nastawiona jest przede wszystkim na regenerację sił w zgodzie z przyrodą i energią natury. Malownicza plaża, zaciszne zakątki, przyjemne deptaki, którymi można spacerować bez końca – to główne atrakcje, dla których turyści wybierają właśnie tę niewielką miejscowość. Do zobaczenia są tutaj raczej lokalne atrakcje, takie jak stadnina koni czy promenada, na brak zajęć jednak nie można narzekać. Bardzo często na wyjazd w te rejony decydują się rodziny z dziećmi poszukujące wytchnienia i kontaktu z odludnymi zakątkami Polski.

Dla każdego coś miłego

Wybranie właśnie tej części wybrzeża daje ogromne możliwości wyboru. Obie miejscowości dzieli zaledwie kilkanaście kilometrów co sprawia, że bez przeszkód można zmienić miejsce pobytu, jeśli tylko jedno z nich przestanie nam odpowiadać jako miejsce docelowe naszego urlopu.