Klocki wafle, czyli jak rozwijać dziecięcą kreatywność?

O tym, jak ważna jest dbałość o prawidłowy rozwój dziecka, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Jednym z istotnych elementów jest kształtowanie kreatywności, albowiem tylko twórcze dziecko nie boi się nowych rzeczy, chętnie podejmuje wyzwania, dobrze radzi sobie z nauką i wierzy we własne możliwości. Dlatego im wcześniej rozwijana będzie dziecięca kreatywność, tym lepiej pociecha będzie przygotowana do dorosłego życia. Dużą rolę odgrywają w tym przypadku zabawki. A dokładniej mówiąc konstrukcyjne klocki wafle, które choć niepozornie wyglądają to jednak skrywają w sobie ogrom twórczych możliwości.

Klocki konstrukcyjne rozwijające dziecięcą kreatywność

Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że klocki stanowią jedną z najstarszych i zarazem najbardziej popularnych zabawek dla dzieci. I choć na przestrzeni lat wielokrotnie zmieniały swoją formę i kształt to jednak zasada ich używania nadal pozostała bez zmian – chodzi o budowanie rozmaitych konstrukcji. Jednym z przykładów klocków, które dają nieograniczone możliwości zabawy są klocki wafle, czyli płaskie „kratki”, które maluchy mogą ze sobą łączyć, tworząc przestrzenne budowle odzwierciedlające ich największe marzenia i wizje. To niewątpliwie rodzaj klocków konstrukcyjnych, które można układać w dowolnych konfiguracjach, za każdym razem stymulując dziecięcą kreatywność. Płaskie klocki wafle, takie jak https://3xk.pl/pol_m_Zabawki_Klocki_Wafle-2118.html produkowane są ze sprężystego tworzywa, które nie stwarza trudności w wyginaniu się i układaniu w różne kształty. Łącząc je bokami tworzy się z nich przestrzenne budowle. Posiadają piękne, żywe kolory, które dodatkowo zachęcają smyków do zabawy. Co więcej, można się nimi bawić w domu, jak i na zewnątrz. Z uwagi na niewielkie rozmiary można je zabrać również na wakacje. Skąd wzięła się taka nazwa klocków? Wafle, ponieważ wyglądem przypominają popularne wafle, a nawet gofry. Jako, że posiadają wszelkie certyfikaty i atesty, rodzice mogą mieć pewność, że ich nadgryzienie przez najmłodsze dzieci, skuszone kolorowym wyglądem poszczególnych elementów, nie będzie zagrożeniem dla ich zdrowia czy życia.

Co można zbudować?

Co można ułożyć z klocków wafli? W zasadzie wszystko, co tylko podpowie nam nasza wyobraźnia. Malec może bowiem stworzyć prawdziwie miniaturowy świat, będący później tłem dla odgrywania scenek rodzajowych czy opowiadania historii. Plac budowy, farma, remiza strażacka, pojazdy, budowle – wszystko to można utworzyć mając w zanadrzu te elastyczne klocki konstrukcyjne, które pokochali najmłodsi, jak i nieco starsi.