Jakie witaminy dla kobiet wybrać?

Nasz organizm produkuje niezbędne do życia witaminy, jednak w niewystarczających ilościach. Konieczna jest zatem ich suplementacja albo dostarczanie wraz z pożywieniem dzięki zróżnicowanej i dobrze zbilansowanej diecie. Warto również pamiętać, że organizm kobiety ma inne zapotrzebowanie na te cenne składniki.

Witaminy dla kobiet

Kobiety szczególną uwagę zwracają na wygląd ich skóry, włosów i paznokci, a także na przeciwdziałanie oznakom starzenia, dlatego tak ważne są dla nich tak zwane witaminy młodości. Do tej grupy należą trzy najważniejsze witaminy: A, E i C. Każda z nich daje organizmowi kobiety szansę na dłuższe i zdrowsze życie. Szukajmy więc takich preparatów, które w składzie mają właśnie te trzy związki.

Przyjmowanie odpowiednich witamin przez kobiety jest ważne nie tylko ze względu na potrzebę zachowywania młodości i zdrowego wyglądu, ale również z uwagi na fakt, że przemiany w ich organizmie wywołane cyklem miesiączkowym zwiększają zapotrzebowanie na cenne minerały i witaminy. Ponadto to właśnie kobiety często jedzą nieregularnie i stosują drastyczne diety, w wyniku których w organizmie powstają braki w rezerwach witamin i potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania składnikach odżywczych. Dlatego w okresach intensywnych treningów i stosowania diet także należy pamiętać o stosowaniu preparatów, które uzupełnią powstałe w ich wyniku braki.

Kupując witaminy dla kobiet, należy także pamiętać o wybieraniu preparatów, których skład zawiera minerały. Szukajmy zwłaszcza tych, które mają w składzie żelazo, wapń i kompleks witamin, a także cenne wyciągi: z miłorzębu japońskiego, żeń-szenia, skrzypu polnego i mieszanki izoflawonów sojowych. Szukajmy w składach także niacyny, biotyny i cynku, które poprawią kondycję skóry, włosów i paznokci. Dużym ułatwieniem przy tego rodzaju zakupach jest fakt, że producenci suplementów diety wychodzą naprzeciw potrzebom kobiet i oferują specjalnie dla nich przygotowane kompozycje witamin i minerałów o ukierunkowanym działaniu. Do takich preparatów należy między innymi Falvit, Vita-min, Vitotal czy Vivita. Istnieją również preparaty o szczególnym działaniu, które polecane są kobietom stosującym antykoncepcję hormonalną.