Jakie są zalety wentylatorów suszarniczych i dlaczego warto je wykorzystać?

System wentylacyjny jest istotnym elementem wyposażenia różnych firm z wielu sektorów gospodarki. Dzięki odpowiednio dobranym urządzeniom można sterować cyrkulacją powietrza w zależności od potrzeby i zapewnić równomierny jego transport po danej przestrzeni. Takie działanie jest niezwykle istotne w przypadku konieczności eliminacji wilgotności z różnego rodzaju produktów, takich jak drewno, materiały budowlane czy płody rolne. Jakie zalety posiada wentylacja mechaniczna i czy warto ją wykorzystać? Zapraszamy do lektury.

Wentylatory suszarnicze – czym powinny się charakteryzować?

Dobrej jakości wentylator suszarniczy musi być przystosowany do pracy w trudnych warunkach środowiskowych, takich jak wysoka temperatura, wysoka wilgotność powietrza oraz agresywne środowisko komory suszarniczej. System wentylacyjny powinien być odporny na niekorzystne czynniki zewnętrze, zapylenie oraz kurz i zapewniać skuteczne eliminowanie wilgoci z suszonych materiałów. Wentylator suszarniczy powinien być wykonany z wysokogatunkowych materiałów, takich jak wytrzymałe i trwałe aluminium i mieć zamontowany elektryczny, trójfazowy i asynchroniczny silnik. Istotna jest także odpowiednio wyprofilowana obudowa, która pozwala na kierowanie strumieniem powietrza w sposób jak najbardziej efektywny.

Gdzie warto kupić?

Szeroki wybór wentylatorów suszarniczych znajduje się w ofercie producenta FANTECH. To produkty typu WORS, które wyróżniają się doskonałymi parametrami technicznymi. Wyposażone w dobrej klasy silnik marki Siemens, odpowiednio wyprofilowaną, aluminiową obudowę oraz wyważony statycznie wirnik z łopatkami są produktami ekonomicznymi i niezawodnymi w działaniu. Świetnie się sprawdzają w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności i dużym stężeniu zapylenia. Pracują wydajnie w wysokich temperaturach, ponieważ są przystosowane do pracy w zakresie do +100°C lub wyższych, o wartościach nawet do +135°C.

Wentylatory suszarnicze – wybierz najwyższą jakość

Wentylatory przemysłowe są idealnym rozwiązaniem dla różnych gałęzi przemysłu. Dzięki temu, że osuszają materiał z obu stron materiału jest on bardzo dokładnie przewiany, a przez to idealnie przesuszony. Równomierność suszenia przedkłada się na wysoka jakość produktu, który posiada znakomite parametry wilgotnościowe. Wentylator suszarniczy to produkt o zastosowaniu uniwersalnym. Zapewnia prawidłową cyrkulację powietrza nie tylko pracując w suszarniach, ale także wywiewając zanieczyszczone powietrze z hal zakładów produkcyjnych i przemysłowych, cegielni czy elektrowni.

Nasze systemy wentylacyjne oferują skuteczne i efektywne działania, co przedkłada się na zwiększoną wydajność pracy w firmach i korzystny rachunek ekonomiczny.