Jakie łóżko do spania będzie najwygodniejsze?

Podczas wybierania łóżka do spania należy mieć na uwadze kilka istotnych kwestii, a jedną z nich jest materiał, z którego został wykonany mebel. Dobrze znane są nam łóżka drewniane, które są uniwersalnym wyborem od lat. Coraz większą popularnością cieszą się też te z metalową konstrukcją, szczególnie w sypialniach industrialnych, nowoczesnych, minimalistycznych. Mamy jeszcze opcję tapicerowaną i kontynentalną. W czym tkwi ich unikalność? Czas najwyższy się tego dowiedzieć.

Łóżko do spania tapicerowane a może kontynentalne?

Drewniane łóżka do spania wprowadzają do sypialni przytulność i ciepło, ale jeszcze większą wygodę i jednocześnie elegancję zapewniają modele tapicerowane. Do ich produkcji sięga się po płyty meblowe, miękką piankę meblową i tkaninę/skórę/ekoskórę. Tego typu łóżka wyglądają bardzo estetycznie, ich design przykuwa wzrok, stają się one unikalną ozdobą wnętrza. Przebierać można w kolorach tapicerki, co daje ogromne możliwości aranżacyjne. Z łatwością dostosujemy taki mebel do wystroju wnętrza, swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Jeśli szukamy szybkiego i skutecznego sposobu na odmienienie dotychczasowego wyglądu sypialni, nadanie jej nowego charakteru, warto wybrać łóżko tapicerowane. Miękkie brzegi i wezgłowie to kwestia nie tylko wygody, ale też bezpieczeństwa.

Coraz większą popularnością cieszą się ostatnio łóżka kontynentalne, które są jeszcze wygodniejsze niż te tapicerowane. Nie można już chyba liczyć na większy komfort snu niż na takim meblu, który został wyposażony w więcej niż jeden materac. Składa się na niego drewniana skrzynia, sprężyny zabezpieczone są zwykle pianką poliuretanową, następnie mamy materac właściwy i na tym jeszcze dodatkowy w postaci specjalnej nakładki, którą można dopasować do swoich osobistych potrzeb, w każdej chwili wyprać. Skrzynia i boki łóżka kontynentalnego obite są jednakową tkaniną, przez co mebel wygląda bardzo estetycznie. Liczyć można na wiele dodatkowych elementów, które wpływają na komfort użytkowania. Przykładem będą tapicerowane wezgłowia, praktyczna skrzynia do przechowywania pościeli itp. Tego typu łóżka dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych i wzorach. Do ich zalet zalicza się wysoko umiejscowioną powierzchnię do spania, idealne dopasowywanie się materaca do kształtu ciała, właściwe podpieranie punktów kręgosłupa, dobrą wentylację i wysoką higienę.

Artykuł powstał we współpracy z expertsnu.pl – Łóżka do spania