Jakie firany najlepiej będą pasować do wnętrz nowoczesnych?

Nowoczesne urządzenie mieszkania coraz powszechniej uznaje się za oznakę dobrego gustu właściciela. Kolorowe, plastikowe meble, fantazyjne oświetlenie i rozbudowana elektronika to coraz częstsze cechy współczesnych mieszkań. Ich właściciele stawiają na nowoczesny wygląd i praktycyzm. Lokum urządzone w jasnych barwach i dobrze oświetlone sprawia wrażenie bardziej przestronnego, więc obecnie na rynku królują białe farby i meble wykonane z jasnych tworzyw. Odrzuca się też dywany, by nadać mieszkaniu minimalistyczny klimat. Co z kolei z firanami?

Firany – wciąż modne, zawsze praktyczne

Firany – wiele osób neguje ich wygląd, ponieważ są kojarzone z przestarzałą modą. Ale przecież firany to nie tylko wykrochmalona koronka. Współczesny rynek wyposażenia mieszkań jest na tyle rozbudowany, że produkty na nim oferowane wpasowują się w różne gusta. Produkowane obecnie firany coraz powszechniej są dostosowywane do nowych standardów mieszkaniowych, istnieje więc wiele modeli, które pasują do nowocześnie urządzonych wnętrz. Zdobienia na modnych firanach są ograniczone do minimum – są to proste wzory, pasujące do minimalistycznego wystroju. Firany do nowoczesnych mieszkań są z reguły jednobarwne, ich kolor jest dostosowywany przez właściciela do charakteru pomieszczenia, w którym zostaną powieszone. Można dobierać je pod kolor mebli lub ścian, tak, by sprawiały wrażenie nieodłącznego elementu wnętrza.

Nowoczesne firany – czym się cechują?

Firany w nowocześnie urządzonych mieszkaniach zwykle sięgają aż do podłogi, co sprawia, że nadają wnętrzu elegancji. Są wykonane z delikatnych, przyjemnych w dotyku tkanin, czasem mają drobne ozdobne hafty. Ich jasna kolorystyka sprawia, że mimo swej długości wpuszczają do pomieszczenia wiele światła, co pozytywnie wpływa na wrażenie przestronności i świeżości.

O czym należy pamiętać podczas wyboru firan?

Przede wszystkim kieruj się swoim gustem – to Tobie ma się podobać wyposażenie mieszkania. Weź pod uwagę kolorystykę ścian i umeblowania – warto, by firany były w podobnych barwach. Możesz też zdecydować się na kolory kontrastujące z kolorystyką reszty mieszkania. Pary kolorów kontrastujących to przede wszystkim: zielony i czerwony, niebieski i pomarańczowy, fioletowy i żółty. Takie zestawienia z pewnością będą zwracać uwagę i sprawią, że mieszkanie nabierze niepowtarzalnego stylu. Wpasują się też w kanon nowoczesnego urządzenia lokum – kontrasty kolorystyczne jak najbardziej są obecnie w modzie. Sprawiają, że mieszkanie staje się barwne i pełne życia.

Czytaj Więcej