Jakie ekspresy do kawy używane są na stacjach paliw?

Energetyzująca kawa w drodze do pracy albo podczas długiej wycieczki z całą rodziną? Obecnie na stacjach paliw to żaden problem. Jakie ekspresy używane są najczęściej w takich punktach?

Jakie typy ekspresów stosowane są stacjach paliw?

Aby kawa była dobra, powinna być przyrządzona nie tylko z wysokiej jakości ziaren, ale również w odpowiednim ekspresie. Najlepiej do tego celu nadają się ekspresy ciśnieniowe, ponieważ umożliwiają one przepuszczenie przez zmielone ziarna kawy wrzącej wody pod wysokim ciśnieniem, co pozwala na uzyskanie pełni aromatu i smaku naparu.

Najczęściej używane ekspresy na stacji paliw to właśnie ekspresy ciśnieniowe. Są to urządzenia przeznaczone do użytku profesjonalnego, które różnią się od tych domowych swoją budową, wydajnością oraz pojemnością.

Stosowane są ekspresy ciśnieniowe automatyczne, dzięki którym przyrządzenie wspaniałej kawy nie wymaga posiadania umiejętności baristy, na przykład automatyczne ekspresy Franke. Aby ją zaparzyć, wystarczy jedynie wybranie odpowiedniego wariantu z menu, by ekspres sam przyrządził napar ze świeżo zmielonych ziaren i kremowej, mlecznej pianki.

Ekspresy na stacje paliw – samoobsługowe i obsługiwane przez pracownika

Używane na stacjach paliw ekspresy można podzielić na dwie kategorie – te samoobsługowe i te, które są obsługiwane przez pracownika.

W pierwszym przypadku wystarczy opłacić kawę i można odebrać ją z ekspresu, który przygotowuje ją według zamówienia. W drugim to pracownik przyrządza kawę, ale również jest to bardzo łatwe i szybkie w przypadku ekspresów automatycznych.

Dobry ekspres na stację paliw – jakie parametry są najważniejsze?

Gdy dobiera się ekspresy na stację paliw, należy uwzględnić szereg parametrów, między innymi:- Wielkość pojemników na wodę, kawę i fusy – ewentualnie można też wybrać ekspres podłączany do instalacji wodnej,- Wydajność ekspresu – na dużych stacjach musi być ona wyższa niż na mniejszych,- Rodzaje napojów – automatyczne ekspresy Franke nie tylko oferują wiele wariantów kaw, ale też pozwalają na ich personalizację.- Automatyczne czyszczenie – bardzo pomocna funkcja, dzięki której można utrzymać ekspres w odpowiednim stanie.