Jaki rodzaj liposukcji wybrać?

Czasami tłuszcz jest odporny na dietę i ćwiczenia fizyczne. Dlatego możemy się czuć sfrustrowani  i szukać nowych opcji. Liposukcja jest doskonałym rozwiązaniem, dla osób pragnących poprawić swój kształt poprzez eliminację niechcianej tkanki tłuszczowej. Liposukcja nie jest rozwiązaniem na utratę wagi lub zwiotczenie skóry, ale może pomóc w rozwiązaniu problemów po odchudzaniu. Może dotyczyć brzucha, „motylków” na ramionach, bioder, ud i pośladków, podbródka, szyi i szczęki, fałdek pod biustonoszem, ramion, klatki piersiowej, pleców, kolan i kostek.

Rodzaje Liposukcji

Liposukcja wspomagana przy użyciu siły ssącej (SAL)

SAL to klasyczna liposukcja, bez wymyślnych rozwiązań. W odpowiednich rękach działa znakomicie w przypadku większości pacjentów.

Liposukcja tumescencyjna

Jest bardzo podobna do SAL. Jedyną różnicą jest to, że stosuje się tu większe ilości płynu znieczulającego, na tyle, aby tkanki docelowe pęczniały lub stały się „tumescencyjne”. Działa równie dobrze w rękach wykwalifikowanego chirurga.

Liposukcja laserowa lub SmartLipo:

Postępy w technologii stwarzały alternatywne procedury liposukcji. Wspomagana laserem wykorzystuje energię cieplną z laserem, aby pomóc w wykonaniu zabiegu. SmartLipo jest mniej inwazyjnym zabiegiem, bezpieczniejszym, dzięki szybszej regeneracji, zmniejszonemu ryzyku powstawania siniaków i zwiększonemu skurczowi skóry.

Liposukcja wspomagana ultradźwiękami lub VASER

Energia dźwiękowa to kolejna technologia, wykorzystywana do rozbicia tkanki tłuszczowej. Jest wykonywana poprzez nacięcia i wstawianie ultradźwiękowego urządzenia o niskiej częstotliwości, podłączonej do kaniuli. VASER to opcja, wykorzystująca rurkę ssącą do usuwania tłuszczu.

Liposukcja wspomagana mechanicznie (PAL)

Może być dobrym rozwiązaniem, jeśli mamy duże ilości tłuszczu, które należy usunąć. Ten zabieg jest wykonywany przy użyciu specjalnej, wibrującej kaniuli, aby zwalczyć tkankę tłuszczową. Główną zaletą tego zabiegu jest szybsze usuwanie tłuszczu, przy mniejszym zmęczeniu chirurga.

Liposukcja wysokiej rozdzielczości (HDL)

To specjalistyczna wersja liposukcji, która koncentruje się na wzmocnieniu podstawowej definicji mięśni tułowia poprzez wykonywanie bardzo selektywnej powierzchniowej liposukcji i wzmacniania mięśni za pomocą przeszczepu tłuszczu. Liposukcja o wysokiej rozdzielczości wymaga dodatkowego czasu zabiegu, regeneracji, większych wydatków i doświadczenia w porównaniu z liposukcją inną niż HDL.

Podstawowa wskazówka

Wszystkie nowoczesne formy liposukcji są ogólnie uważane za bezpieczne i skuteczne, gdy są wykonywane przez eksperta chirurga na odpowiednio dobranych pacjentach. Najczęściej stosuje się liposukcję wspomaganą tumescencją lub ssaniem, a w niektórych przypadkach stosuje się techniki laserowe, ultradźwiękowe, wspomagane i wysokiej rozdzielczości, aby wspomóc proces liposukcji. Rezultaty często są imponujące, a zdrowy, aktywny tryb życia jest niezbędny, aby zachować na długo efekty liposukcji.

Czytaj więcej na: Centrum Liposukcji