Jaki prezent na ślub od rodziny?

Choć obecnie często w prezencie na ślub daje się pieniądze, to jednak piękny zwyczaj wręczania różnych podarków nie zanikł. To wyjątkowy czas i warto, aby osoby, które biorą ślub, otrzymały coś wartościowego od swoich najbliższych. Podarować im można coś praktycznego, a zarazem eleganckiego. Druga ciekawa możliwość to podarek na ślub o bardziej szczególnym charakterze.

Piękne, eleganckie i praktyczne rzeczy na prezent

Jaki prezent na ślub od rodziny?Jeśli szuka się czegoś, co będzie praktyczne i zarazem eleganckie, to warto poszukać rzeczy dla domu. Dobrym pomysłem są wyroby z kryształu, zastawa stołowa oraz srebrne przedmioty. Wszystkie te propozycje to także przedmioty piękne. Taki prezent na ślub od rodziny będzie wspaniałą pamiątką tej uroczystości. Wyroby kryształowe to np. patery, kieliszki, wazony. Każda taka rzecz się przyda i będzie ozdobą wnętrza. Zastawa stołowa porcelanowa potrzebna jest każdej rodzinie. Można kupić ją w prezencie dla Młodej Pary na ich wspólną drogę życia. Szukając czegoś ze srebra, można pomyśleć o srebrnych łyżeczkach, takiej paterze albo tacy.

Niekiedy kupuje się na ślub rzeczy będące przede wszystkim czymś praktycznym. Przyda się każdej rodzinie ekspres ciśnieniowy do kawy, a jest to droższy zakup. Biorąc jednak pod uwagę charakter uroczystości, przy której szuka się prezentu, lepiej wybrać coś ze wcześniejszych propozycji. Porcelana czy rzeczy z kryształu przetrwają dłużej i są czymś szczególnym. To przedmioty praktyczne i zarazem piękna pamiątka ze ślubu. Można także zastanowić się nad zakupem czegoś jeszcze bardziej szczególnego.

Bardziej wyjątkowe propozycje na prezent ślubny od rodziny

Takie pomysły to np. poduszki albo komplet ręczników z haftem, statuetka szklana z grawerem, obrazek świętej rodziny. Jeśli w prezencie miałoby być coś z haftem, to jako motyw można wybrać imiona Panny Młodej i Pana Młodego. Ozdobnym obrazkiem mogą być serca albo wizerunek obrączek. Szklana statuetka z wygrawerowanym tekstem i obrazkiem będzie pamiątką ze ślubu i ozdobą mieszkania. Obrazek świętej rodziny to wspaniały pomysł na prezent ślubny dla osób religijnych.

Każdy z tych zakupów może być mniej lub bardziej kosztowny, zależy co dokładnie i w jakiej ilości się kupi. Znaczenie może mieć też marka. Wyroby znanych firm będą droższe. Jeśli prezent na ślub od rodziny ma być bardziej wartościowy, to można nabyć dużą porcelanową zastawę stołową. Jeśli ma to być jedynie symboliczny drobiazg, to można zdecydować się na komplet uroczych filiżanek z podstawkami. Zamiast srebrnych łyżeczek można kupić posrebrzane. Podobnie z każdym innym wspomnianym tutaj podarkiem, można wydać na niego mniejszą kwotę albo większą.