Jaki kurs programowania wybrać dla dziecka?

Programowanie to przydatna i cenna umiejętność, która pozwala na znalezienie prestiżowej i dobrze płatnej pracy. Wymaga ona jednak zaangażowania, wiedzy matematycznej, rozumienia podstawowych i bardziej zaawansowanych pojęć związanych z programowaniem, kreatywności i cierpliwości. Nic dziwnego, że coraz większa liczna rodziców szuka dla swoich pociech kursów w tym kierunku. Który z nich warto wybrać?

Kurs programowania online

Kursy programowania dla dzieci wcale nie muszą odbywać się stacjonarnie. Zajęcia online sprawiają, że nie trzeba tracić czasu i energii na dojazdy. Jednocześnie rodzic ma większą kontrolę nad dzieckiem. To nie prawda, że kursy zdalne są mniej efektywne. Potrafią one być równie angażujące i ciekawe dla dziecka. Przykładem jest całoroczny kurs programowania InstaKółko, dzięki któremu uczniowie zaczynają pisać swoje pierwsze programy!

Na czym polega nauka programowania online?

InstaKółko to różne kursy programowania dla dzieci, które są dopasowywane do ich wieku i możliwości. Podstawy można zacząć już przyswajać w 2-5 klasie szkoły podstawowej, zapoznając się z językiem programowania Assembly. W późniejszych latach dzieci uczone są podstaw programowania w Pythonie, a w szkole średniej mogą one zacząć przygodę z programowaniem w C++. Zajęcia odbywają się w małych 6-8-osobowych grupach. Ich opiekowanie dbają o to, aby każde dziecko czuło się swobodnie i przyswajało wiedzę w swoim tempie.

Doświadczenie i kompetencja w nauczaniu

Kurs online programowania dla dzieci to unikatowy program, oparty na kilkuletnim doświadczeniu w prowadzeniu zajęć matematyczno-informatycznych. Jego organizatorem jest firma InstaKod. Szkoła programowania dla dzieci cieszy się dużą popularnością i pozytywnymi opiniami uczniów oraz rodziców. Każdy uczestnik przyswaja podstawowych pojęć dotyczących programowania, a następnie ma możliwość ich przećwiczenia i przyswojenia.

Nieustannie obserwujemy rozwój nowych technologii. Rodzice wiedzą, że już od najmłodszych lat warto przygotowywać do niego swoje pociechy. Idealnym pomysłem jest więc nauka programowania dla dzieci online, dzięki czemu zaczynają one rozumieć, jak tworzyć, testować i utrzymywać kod źródłowy. W efekcie są one w stanie tworzyć własne programy komputerowe. Szkoła programowania dla dzieci oferująca kurs InstaKółko świetnie przygotuje dzieci i młodzież do poruszania się w świecie algorytmów, skryptów oraz arytmetyki.