Jaki jest koszt odbioru technicznego domu?

Wiele osób, które zakupiły dom obawia się wysokich kosztu jego odbioru technicznego. Nie muszą jednak się zbytnio martwić, ponieważ cena usługi zamyka się zazwyczaj w granicach kilkaset złotych. A korzyści z wykonania odbioru technicznego są ogromne. Fachowe i szybkie wykrycie usterek i zgłoszenie ich do naprawy pozwala zaoszczędzić przyszłemu użytkownikowi domu sporo pieniędzy. Samodzielnie wykonane, ewentualne remonty są bowiem bardzo kosztowe. Aby ich uniknąć warto zatrudnić inżyniera budownictwa do przeprowadzenia odpowiednich procedur. Tym bardziej, że koszt odbioru domu nie jest wcale taki wysoki.

Dlaczego warto zlecić usługę odbioru technicznego profesjonalnej firmie?

Odbiór techniczny domu należy do najważniejszych procedur, ponieważ od jego wyniku zależy komfort użytkowania lokum. Nie wykryte usterki i wady obniżają jakość mieszkania i przyczyniają się do pogorszenia jego stanu technicznego w trakcie użytkowania. A to prowadzi do bardzo poważnych i nieprzyjemnych sytuacji, takich jak np. przeciągi od nieszczelnych okien czy nieprawidłowy poziom wilgotności w pomieszczeniach. Aby mieszkać komfortowo nie należy się bać kosztów odbioru technicznego, ponieważ nie są one zagrożeniem dla budżetu żadnego gospodarstwa domowego.

Ile wynosi koszt odbioru domu?

Należy podkreślić, że odbiór domu wymaga sprawdzenia dużo więcej elementów, niż w przypadku mieszkania. Inżynier musi ocenić nie tylko stan pomieszczeń wewnątrz obiektu, ale także zweryfikować stan dachu, podwórka, kanalizacji i innych części składowych posesji, które znajdują się na zewnątrz. Cena uzależniona jest także od metrażu domu. I tutaj obowiązuje zasada, że im większa powierzchnia użytkowa nieruchomości tym koszt za usługę odbioru technicznego jest wyższy. Firmy inżynierskie oferują różne ceny, które mieszczą się w przedziale od 300 nawet do 1000 zł.

Ile kosztuje odbiór domu w RenomaBud?

Firma jest młodą, grupą Inżynierską, która działa na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego. Specjaliści posiadają rzetelną wiedzę z zakresu budownictwa oraz doświadczenie, pozwalające na fachowe wykonywanie odbiorów technicznych domów. W swojej pracy sprawdzają skrupulatnie wszystkie parametry techniczne i elementy składowe domu i wykorzystują do tego celu najlepszy sprzęt pomiarowy, np, kamery termowizyjne.

Cena za odbiór techniczny domu w Warszawie wynosi:

  • dom jednorodzinny do 200 m2 – 280÷320 zł
  • dom jednorodzinny powyżej 200 m2 – 340÷380 zł

Cena za odbiór techniczny domu poza Warszawą, w granicach do 30 kilometrów i z własnym dojazdem:

  • dom jednorodzinny do 200 m2,– 300÷340 zł
  • dom jednorodzinny powyżej 200 m2, – 360÷400 zł

W przypadku odległości ponad 30 km cena ustalana jest indywidualnie. Można także liczyć na korzystny rabat 20% przy zamówieniu dwóch lub więcej odbiorów jeden po drugim.