Jak zapuszczać i dbać o brodę?

Kiedyś broda u mężczyzny nie była mile widziana, ponieważ miała odzwierciedlać brak elegancji i niechlujność. Dzisiaj jest zdecydowanie inaczej. Brody są różne, zapuszcza się je na wiele sposobów i dodają urody oraz męskości niejednemu panu. Oczywiście muszą być idealnie dopasowane do kształtu twarzy i charakteru.

Kiedy i jak zacząć?

Niektórzy panowie marzą o zapuszczeniu brody, ale nie mają odwagi. Obawiają się reakcji bliskich, współpracowników, przyjaciół, bo przecież coś może pójść nie tak i trzeba będzie zgolić zarost. Dlatego też, ten, kto ma takie obiekcje, powinien zdecydować się na realizacje swojego zamierzenia w czasie urlopu. Kiedy zapuszczona broda nie spełni oczekiwań, wtedy zawsze można ją ściąć i niewiele osób się o tym dowie. Wcześniej warto zapoznać się z różnymi sposobami stylizacji brody, obejrzeć konkretne jej typy na zdjęciach i dopasować idealnie kształt oraz wielkość zarostu do swojej urody i osobowości.

Właściwa pielęgnacja brody

Jeśli ktoś decyduje się na zapuszczenie brody powinien wiedzieć, jak przyśpieszyć wzrost zarostu. Liczy się przede wszystkim odpowiednia dieta bogata w pełnowartościowe białko oraz witaminy i minerały. Tak samo ważny jest dobry sen, odpoczynek i solidny detoks organizmu, czyli pozbycie się z organizmu toksyn. Duże znaczenie ma także czesanie zarostu, w celu pobudzenia mieszków włosowych do wzrostu. Odpowiednia pielęgnacja brody to także jej przycinanie, bo inaczej nie będzie rosła szybko, ani nie będzie gęsta. Niezbędna jest oczywiście maszynka z trymerem, dzięki której można stylizować brodę wedle uznania.

Odpowiednia pielęgnacja brody to także stopniowe przycinanie jej w trakcie wzrostu, co jest niezbędne do wyznaczenia jej konturów. Na początku powinno się zaznaczyć linię od ucha do kącika ust a następnie tę, która oddziela brodę od zarostu. Trzeba też wiedzieć, że włoski muszą być krócej przycięte na szyi i policzkach, a na brodzie powinny zostać trochę dłuższe. W ten sposób uzyska się efekt cieniowania.

Zapuszczanie i pielęgnacja brody to temat rzeka. Ci, którzy myślą, że nie trzeba angażować się w procesie jej wzrostu, to są w dużym błędzie. Warto też na początku poradzić się osoby kompetentnej, np. dobrego fryzjera, który pomoże wybrać odpowiednią stylizację brody i poinstruuje, co do jej pielęgnacji.